Bundesliga Borusija

Šest golova u derbiju dve Borusije: Leverkuzen ponovo prvi na tabeli Bundeslige

Fantastično prvo poluvreme po veoma jakoj kiši odigrale su ekipe Dortmunda i Menhengladbaha.

Prvih pola sata meča proteklo je u znaku gostiju, koji su golom Roka Rejca u 13. i neodbranjivim projektilom Kuadija Konea sa ivice šesnaesterca petnaest minuta kasnije poveli sa 2:0, ali se ispostavilo da domaći tim nije bio previše uzdrman tim razvojem događaja.

Dortmund je uzvratio još žešće – sa tri gola u narednih petnaestak minuta, do kraja prvog poluvremena!

Preokret je najavio Zabicer već u 30. minutu na asistenciju Branta sa desne strane, a dva minuta kasnije već je bilo 2:2. Bio je to prelep pogodak Fulkruga sa petnaestak metara, iskosa sa leve strane.

Asistent kod tog gola, 19-godišnji Englez Džejmi Bajno-Gitens u 45. minutu je postigao i gol za vođstvo Dortmunda na poluvremenu od 3:2! Gosti su izgubili loptu ispred svog kaznenog prostora, osvojio ju je Rojs, a ona je odmah došla do Bajno-Gitensa koji sa ivice kaznenog prostora pogađa za vođstvo ”milionera”.

U nastavku meča goleada je prestala, domaći su zadržali prednost, a u poslednjim trenucima nadoknade vremena Malen je potvrdio pobedu Dortmunda za konačnih 4:2 i za proboj na četvrto msto na tabeli.

Lajpcig poražen, Union tone ka Cvajti

Za to vreme ekipa RB Lajpciga je gostovala u Volfsburgu. Domaći ”vukovi” su poveli već u devetom minutu meča golom Jonasa Vinda i to vođstvo Volfsburg je zadržao do uvodnih minuta drugog poluvremena, kada gosti uzvraćaju golom Jusufa Poulsena, na asistenciju Opende – 1:1.

Taj rezultat je ostao na snazi narednih petnaest minuta, kada je Rožerio vratio prednost ekipi Volfsburga. To je bio i konačan rezultat 2:1.

Iako je danas prekinuo dugu seriju poraza i osvojio tek sedmi bod od početka sezone, Union Berlin nastavlja da tone ka Cvajti. Remizirao je rezultatom 1:1 na svom terenu protiv Augsburga, a vodeći gol za goste postigao je bosanskohercegovački vezista Ermedin Demirović u 39. minutu.

U nastavku bolja igra domaćina, Nohe u 58. minutu nije iskoristio penal, ali u 88. minutu Kevin Foland donosi izjednačenje Union Berlinu za konačnih 1:1.

Farmaceuti ubedljivi u Bremenu

Remi i u Frajburgu, odakle je Darmštat odneo bod, takođe je bilo 1:1. Honšak je doveo goste u vođstvo u 18. minutu meča, a izjednačio je Holer, sesamnaest minuta kasnije.

Uspešan u gostima bio je Leverkuzen. ”Farmaceuti” su slavili u Bremenu protiv Verdera sa ubedljivih 3:0, a takav epilog je nagovestio autogol Demana već u devetom minutu meča. Krajem prvog poluvremena Frimpong je duplirao prednost Leverkuzena, a konačnih 0:3 postavio je Grimaldo, pogotkom u 76. minutu meča.

Študgart slavio golovima Undava

Fudbaleri Štutgarta su savladali Ajntraht Frankfurt u gostima rezultatom 2:1, u okviru 12. kola Bundeslige. Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu. Štutgart je do prednosti došao u prvih 60 sekundi meča.

Igrao se prvi minut, kada je Enco Milo pronašao Deisa Undava, koji je rutinski savladao Trapa za 1:0. Ajntraht je do izjednačenja došao u 26. minutu, kada je Valdemar Anton postigao autogol.

U završnici prvog poluvremena, Maksimilijan Mitelštad je proigrao Undava, a Nemac se i drugi put upisao u strelce – 2:1. Ispostaviće se da je tada postavio i konačan rezultat.