Partizan - Novi Pazar; Foto: MN Press

Severina zablistao, pa se obrukao: Partizan na iskustvo dobio Ljajića, Sumu i ostale bivše asove

Partizan je preživeo još jednom. Iako po rezultatu 2:0 (1:0) deluje da je glatko savladao Novi Pazar u Humskoj, nije bilo tako. Crno-beli su neretko bili nadigrani od strane tima sa Jošanice, bili u podređenom položaju, ali su uspevali da prežive i sačuvaju svoju mrežu još jednom.

Na kraju su meč obeležila dva prelepa pogotka i jedan vanserijski promašaj. I plus i minus se piše Ksanderu Severini, koji je najpre zablistao u 35. minutu udarcem sa ivice kaznenog prostora. Nakon gužve u šesnaestercu lopto je stigla do Holanđanina, koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio donji levi ugao gola Novog Pazara. Asistenciju je upisao Denil Kastiljo.

Partizan je imao veliku priliku da duplira prednost u 50. minutu, ali je Severina nakon odličnog dodavanja Zahida nonšalantno reagovao. Nije uspeo sa nekoliko metara da zatrese mrežu.

Promašaj kakav dugo nije viđen na ovim prostorima. Dodatan opis, verujemo, nije potreban.

Ipak, “ispravio” ga je asistent kod prvog gola Denil Kastiljo, jednim od najlepših pogodaka u tekućoj sezoni Superlige Srbije. Odapeo je strelu i poslao je pravo u rašlje protivničkog gola.

Još jedno kolo, pa plej-of

Partizan je u 63. minutu po treći put zatresao mrežu gostiju, ali je gol koji je postigao Severina poništen zbog faula Svetozara Markovića.

Novi Pazar je mogao do gola u 68. minutu, ali je Karaklajić iz dobre pozicije pogodio prečku. Do kraja meča Partizan je kontrolisao dešavanja na terenu i bez većih poteškoća stigao do pobede.

Partizan je drugi na tabeli sa 70 bodova, četiri manje od Crvene zvezde. Novi Pazar je četvrtim vezanim porazom ostao na devetom mestu sa 35 bodova i ostao je bez šansi za plasman u plej-of.

U poslednjem kolu regularnog dela, Partizan će gostovati Čukaričkom, dok će Novi Pazar dočekati Radnički iz Niša.