Sevilla's Rafa Mir reacts during the Champions League Group B soccer match between Lens and Sevilla at the Bollaert stadium in Lens, France, Tuesday, Dec. 12, 2023. (AP Photo/Thibault Camus)

Sevilja pobedila prvi put od septembra: Atletiko u spektaklu ispustio pobedu

Pored Bundeslige ove sedmice igra se i duplo kolo španske La lige, a odigrane su i prve tri utakmice 18. kola. Fudbaleri Valensije pobedili su u gostima ekipu Rajo Valjekana rezultatom 1:0 i to sa igračem manje.

U večernjem terminu Atletiko je remizirao u goleadi sa Hetafeom 3:3 , dok je Sevilja u gostima protiv Granade uspela da prekine crnu seriju od 10 utakmica u ligi bez pobede, te je sa novim trenerom Kikeom Sančezom Floresom slavila – 3:0

Vaensija slavila u gostima sa igračem manje

Jedini pogodak na meču između Valjekana i Valensije postigao je Kanos u 61. minutu.

Meč na “Valjekasu” nije bio posebno zanimljiv, domaći su imali jedan udarac u okvir gola Mamardašvilija. Rajo je bolje otvorio meč i imao je dve pričike preko Palasona i Ležena, koji su bili neprecizni.

Valensija je uspela da dođe do gola u 61. minutu, kada je Lopez bio asistent, a Kanos na pravom mestu za 0:1. Rajo nije uspeo da se vrati u meč i da dođe makar do boda, čak ni u nadoknadi vremena kada su gosti ostali sa igračem manje pošto je isključen Koreija.

Valensija je tako došla do druge pobede u gostima ove sezone i sada sa 23 boda zauzima 10. poziciju, dok je Rajo Valjekano 11. sa 20.

Atletiko sa igračem manje od 38. minuta

Atletiko madrid ugostio je Hetafe, a od samog početka krenuli su problemi, a tako se i završilo – 3:3. Drugi žuti karton u 38. minutu dobio je Stefan Savić te se činilo da će ovo biti još jedno teško veče za navijače, ali i za fudbalere Atletika.

Međutim već u 44. minutu Grizman je ovu teoriju poništio te sa golom za 1:0 najavio da ova ekipa ume da igra i kad ostane bez jednog igrača. Do izjednačenja su igrači Hetafea sasvim zasluženo stigli u 53. precizan je bio prekaljeni as Borha Majoral.

Kada se činilo da Hetafe može čak i do preokreta usledila su dva brza gola Madriđana, čime je bilo jasno da ova ekipa ume da igra i kad ne ide. Prvo je u 63. pogodio Alvaro Morata, a zatim je u 69. sa penala bio precizan još jednom Antoan Grizman.

Da nije kraj utakmice najavio je Oskar Rodrigez u 87. minutu, a samo tri minuta kasnije sudija je ponovo pokazao na belu tačku ovaj put za Hetafe. Konačan rezultat meča postavio je Borha Majoral u 93. minutu – 3:3

Na kraju je Hetafe mogao i do pobede ali je heroj Madriđana ispostaviće se bio golman Jan Oblak koji je zaustavio nekoliko dobrih udaraca igrača Hetafea.

Sevilja prvi put slavila od septembra

Čini se da je promena trenera u Sevilji urodila plodom, pošto su igrači slavili u domaćoj ligi prvi put od septembra, te posle 10 utakmica. Sevilja je pobedila u gostima ekipu Granade rezultatom – 3:0.

Novi trener ekipe je Kike Sančez Flores koji je na klupi zamenio Dijega Alonsa. Prvi gol za Sevilju postigao je Pedrosa u 23, adevet minuta kasnije Okampos je postavio konačan rezultat prvih 45. minuta – 2:0.

Drugo poluvreme ponovo je krenulo u korist Sevilje pošto je Serhio Ramos bio precizan glavom nakon jednog prekida u 49. minutu. što je bio i krajnji rezultat – 3:0

Granada ostaje na 19. poziciji sa 8 bodova te se čini da joj polako ostanak u prvoj ligi izmiče. Sevilja je sa ova tri boda pobegla sa 17. na 13. mesto.