Sevilla's Rafa Mir reacts during the Champions League Group B soccer match between Lens and Sevilla at the Bollaert stadium in Lens, France, Tuesday, Dec. 12, 2023. (AP Photo/Thibault Camus)
Sevilja i posle 12 mečeva bez pobede u Primeri, Foto: Beta/AP Photo/Thibault Camus

Sevilja u ambisu: Grinvud uručio otkaz treneru bez pobede, Barsa opet promašila trijumf

Trener Dijego Alonso nije uspeo da dovede Sevilju ni do jedne pobede u Primeri od kad je preuzeo tim. Na “Sančez Pishuanu” sladili su se ove subote igrači Hetafea 3:0 predvođeni “oživelim” Mejsonom Grinvudom.

Ekipa, za koju su nastupili Marko Dmitrović na golu i Nemanja Gudelj u odbrani, tone sve niže i niže. Borba za opstanak je, ne samo realnost, već je pitanje da li uopšte mogu u njoj da pobede. Videćemo kako će to funkcionisati sa novim trenerom.

Ipak, pre toga da se vidimo šta je bilo na današnjem meču u Andaluziji. Krenulo je za domaće po zlu već u 5. minutu. Lopta je pogodila u ruku Sančeza, sudija je pokazao na belu tačku. Protesti Dmitrovića su mu doneli samo žuti karton, a šut Borhe Majorala sa “bele tačke” nije uspeo da odbrani.

Do kraja poluvremena se situacija samo pogoršavala. Grinvud, koji posle velike pauze zbog problema sa zakonom igrao možda čak i bolje nego ikad u Junajtedu, asistirao je za Matu za 0:2.

Na kraju je u 80. minutu svojom minijaturom samo potvrdio pobedu i stavio šlag na tortu na blistavu partiju.

Dmitrović i Gudelj su igrali ceo meč za domaći tim, a isto je bilo i sa Nemanjom Maksimovićem kod gostiju. Stefan Mitrović je sedeo na klupi.

0 pobeda u 12 mečeva – Alonso dobio otkaz

U Sevilji su shvatili da više nema šta da se čeka Dijego Alonso. Uručen mu je otkaz sat vremena posle utakmice. Moralo je to verovatno i ranije da se desi s obzirom da je na 12 mečeva u Primeri vodio tim i nije ostvario nijednu pobedu. Uz to tim je ispao iz Evrope.

Tako će na “Pishuanu” tražiti petog trenera od početka prošle sezone. Možda sa njim budu uspeli da ostvare trijumf na koji čekaju još od septembra.

Atletik zaustavio imenjaka iz Madrida

U Bilbau je domaći Atletik naneo drugi poraz u poslednja tri meča Atletiko Madridu 2:0. Verovatno i znate da je klub iz Madrida nastao zahvaljući ljudima koji su osnovali tim iz Baskije.

Ni promašeni penal Sanseta u prvom poluvremenu nije bio dovoljno upozorenje za Simeonove momke da se probude, ukoliko žele da zadrže priključak za vodećim timovima na tabeli.

Baskijci su to do sredine drugog poluvremena postigli dva gola preko Guruzete i Nika Vilijamsa. Čini se da “jorgandžije” gube trku sa ekipama koje se bore za titulu. Zaostaju za vodećom Đironom 7 bodova, a sutra bi ta razlika mogla biti i veća.

Inače, tokom meča navijači Bilbaa su odali poštu navijaču ljutog lokalnog rivala, Real Sosijedada. Oni su skandirali ime Aitora Zabalete koji je ubijen pre 25 godina.

Selta pobedila posle 3 i po meseca

Za razliku od Sevilje, Selta je uspela da posle 12 utakmica bez pobede konačno upiše 3 boda. U Vigu je minimalcem savladana Granada.

Davno je bio 1. septembar kada je Selta slavila poslednji put u Primeri. Pobeđena je tada Almerija i u narednih 12 mečeva ekipa za koju igra Mihailo Ristić (igrao ceo meč) nije osetila slast pobede. Do danas.

To im je omogućio Larsen pogotkom u 20. minutu.

Barsa opet promašila pobedu

Fudbaleri Barselone remizirali su sa Valensijom u gostima 1:1.

Nijedan tim u “ligama petice” nije propustio više velikih šansi od Barselone, kada se gledaju i samo prvo poluvreme, ali i oba zajedno. Odnosno, da prevedemo sa statističkog na srpski – Barsa je ubedljivo najneefikasniji tim u Evropi.

Dakle, Ćavijeva taktika ima određene benefite, ali ne može čuveni reprezentativac Španije i osvajač svega što fudbal nudi sam da uđe na teren i da reši pitanje pobednika.

Žoao Feliks jeste postigao vodeći pogodak u 55. minutu, ali je svega 15-ak minuta kasnije Hugo Giljamon poravnao i postavio konačan rezultat.

Barsa zbog ovoga neće moći iznad trećeg mesta posle ovog kola, a nakon Atletikovog meča sa Hetafeom u utorak, može čak da padne i na četvrto.

Ćaviju je ovo bio prvi put iz četiri okršaja da kao trener nije uspeo da savlada Slepe miševe.