Ipswich Town's Liam Delap celebrates scoring his side's second goal during the British Premier League soccer match between Ipswich Town and Aston Villa at Portman Road, Ipswich, England, Sunday Sept. 29, 2024. (Zac Goodwin/PA via AP)
Lijam Delap je postigao oba gola za Ipsvič u remiju protiv Aston Vile, Foto: Beta/Zac Goodwin/PA via AP

Sin Rorija Delapa se poigravao s Vilinom odbranom: Dijego Karlos neće spavati zbog onog driblinga

Došao je kraj seriji pobeda Aston Vile. Sin legendarnog Rorija Delapa, Lijam, zaustavio je četu Unija Emerija u Ipsviču 2:2.

Izuzetan je bio prvi meč nedeljnog popodnevnog programa u Premijer ligi. Domaći su od prvog trenutka rešili da napadnu i pokušaju da dođu do prve pobede, ali na kraju morali su i oni da se zadovolje trećim uzastopnim remijem i bodom.

Delap je već u 8. minutu uspeo da savlada Emilijana Martineza, koji je možda mogao i da bolje reaguje u ovoj situaciji.

Izjednačenje je stiglo posle nedopustive greške Grivsa koji je hteo da ispuca loptu, a umesto toga je dao u noge Rodžersu, u centru svog šesnaesterca. Usledila je kombinacija sa Votkinsom i Rodžers među 5 igrača koji su uleteli u blok, ipak šalje loptu u mrežu.

Na isteku pola sata igre potpuni preokret. Bejli centrira sa desne strane, a Oli Votkins konačno postiže gol u gostima ove sezone.

Delovalo je da bi Vila mogla da dođe do pobede, nije uspevao Ipsvič toliko da je ugrozi, sve do odličnog kontranapada u 72. minutu. Sve je maltene sam uradio Delap, dobio je loptu na sredini na levoj strani, stuštio se ka šesnaestercu, a tamo driblingom “poslao u maline” Dijega Karlosa i snažnim šutem završio akciju golom.

Naš Kosta Nedeljković je i ovaj meč presedeo na klupi za rezerve tima Aston Vile.