Siti ispunio cilj i stigao Arsenal: Haland ušao s klupe i posekao “Šumare” (VIDEO)

Mančester siti drži korak sa liderom Arsenalom i polako ide ka četvrtoj uzastopnoj tituli u Premijer ligi, a u 35. kolu savladali su na gostujućem terenu davljenika Notingem Foresta sa 2:0.

Tim Pepa Gvardiole bio je značajno oslabljen na današnjem meču, u startnih 11 nisu se našli najbolji igrači “Građana” – Fil Foden (prehlada) i Erling Haland koji je ušao s klupe u drugom poluvremenu i overio pobedu gostiju.

Silovito je krenuo Notingem, i na iznenađenje svih u prvom poluvremenu upravo je ta ekipa imala prvih nekoliko šansi, ali neučinkovitost Krisa Vuda koštala ih je u na današnjem meču. Novozelanđanin je imao par izglednih šansi u prvih 45. minuta, ali kako to obično biva u fudbalu, brzo je ekipa iz Mančestera kaznila rivala. Posle kornera u 32. hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol pogodio je gol “Šumara”.

Pri minimalnoj prednosti za goste otišlo se na odmor, a zbog povrede ramena igru je morao da napusti golman Sitija – Ederson. Na njegovo mesto stao je Nemac Stefan Ortega, koji je sve do kraja meča branio na izuzetnom nivou.

Drugi gol postigao je već pomenuti Erling Haland, koji je u igru ušao umesto Džeka Griliša u 62. minutu, a samo desetak minuta kasnije fantastičnu loptu Kevina De Brujnea pretvorio je u svoj 20. gol u sezoni čime je ponovo preuzeo vodeće mesto u borbi za najboljeg golgetera lige.

Mančester siti se trenutno nalazi na drugoj poziciji sa 79 bodova, ispred je Arsenal sa utakmicom više.

“Tobdžije” su slavile protiv velikog rivala Totenhema sa 3:2, a upravo sa “Pevcima” će i tim Pepa Gvardiole igrati zaostali meč u 37. kolu.