Džek Griliš u prilici i greška sudije
Griliš u šansi (Foto: Printscreen/Twitter)

Siti je krenuo po pobedu, a sudija šokirao sve: Da li arbitri namerno “guraju” Totenhem?

Mančester siti i Totenhem su sjajnim remijem (3:3) podelili bodove u poslednjoj utakmici 17. kola engleske Premijer lige. Strelci za Građane Foden, Griliš i Son koji je postigao autogol. Za Totenhem je jedan od golova dao Son, a druga dva Lo Selso i Kuluševski.

Posle utakmice se najviše priča o neverovatnoj greški sudije Sajmona Hupera. Naime, Englez je u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena grubo i neshvatljivo pogrešio i uskratio akciju Mančester sitiju i to na neobičan način, tako je dosudio prekršaj za njih.

Nezapamćena odluka

Siti je krenuo u obećavajući kontranapad i priliku za 4:3 u trećem minutu nadoknade, Rodri je proigrao Halanda koji je posle duela sa Emersonom Rojalom uspeo da održi ravnotežu i nastavi akciju.

Sudija je pružio ruku i pokazao da pušta prednost za Građane, a Haland je odigrao za Grliša koji je samo trebao da istrči jedan na jedan s golmanom.

I onda šok za igrače Sitija. Huper se oglasio i ipak vratio akciju na raniji prekršaj i tako uništio sjajnu priliku za Građane. Domaći igrači su izgubili živce i opkolili ga, urlao je i Gvardiola, ljutio se Haland, ali povratka više nije bilo.

Pep: Neću kuknjavu kao Arteta

Iako se najviše ljutio Pep Gvardiola je posle meča izbegao da prokomentariše potez sudije.

– Sledeće pitanje. Neću da komentarišem kao Mikel Arteta. Teško je dok geldatew snimak akcije, sudija je odlučio da svira u pištaljku iako je pustio igru dalje. Posle pasa, zvižduk, ne razumem ništa – rekao je Pep.

Postekoglu: Provukli smo se

Trener Totenhema Ange Postekoglu priznaje da se njegov tim provukao zbog te odluke sudije.

– Da, mislim da smo se provukli – priznao je Grk.

Inače, ovo je drugi put u sezoni da u velikom derbiju Totenhem ima “pomoć” sudija. Setimo se derbija sa Liverpulom kada je tim Jirgena Klopa poražen u Londonu posle serije sudijskih grešaka. Ne možemo, a da se ne zapitamo – da li ih sudije namerno guraju?