Mančester siti - Fluminense; Foto: Beta/AP/Manu Fernandez

Siti na krovu sveta! Od najbržeg gola u istoriji do “pokera” za novu titulu Gvardioline mašine (VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija upisali su se u istoriju engleskog i svetskog fudbala. Oni su u finalu Svetskog prvenstva za klubove pobedili brazilski Fluminense rezultatom 4:0.

Tako su izabranici Pepa Gvardiole postali prvi klub koji je uspeo u istoj sezoni da objedini pehare u Premijer ligi, FA kupu, Ligi šampiona, UEFA Superkupu i FIFA Svetskom klupskom kupu. I Gvardiola se upisao u istoriju – ovo mu je četvrti put da osvaja Svetsko klupsko prvenstvo. Dva puta je to uradio sa Barselonom, jednom sa Bajernom i evo sada je uspeo sa Sitijem.

Samo što je počelo veliko finale Svetskog prvenstva za klubove, dobili smo najbrži gol u istoriji finala ovog takmičenja. Postigao ga je Hulijan Alvarez dovevši u prednost Mančester siti protiv Fluminensea.

Isticao je 40. sekund od prvog sudijskog zvižduka, kada je Nejtan Ake šutirao iz velike udaljenosti i pogodio stativu, a odbitak grudima iza gol-crte ubacio sjajni Argentinac. To je najbrži gol u istoriji finala Svetskih prvenstava za klubove. Pogledajte:

Nino je u 27. minutu autogolom duplirao prednost “građana”. Na 3:0 povećao je Fil Foden u 72. minutu posle asistencije Alvareza. Argentinac je epitet najboljeg igrača utakmice potvrdio drugim golom na meču, u 88. minutu.

Ovo je bilo poslednje Svetsko klupsko prvenstvo u ovom formatu, naredno će se igrati 2025. godine u Sjedinjenim Američki Državama, uz učešće 32 kluba, od kojih će čak 12 biti iz Evrope.