Mančester siti u Valjekasu
Hulijan Alvarez; Foto: Beta/AP/Dave Thompson

Siti nije stigao ni do pola gasa, Aston Vila jedva do pobede sa igračem više

Svi unaokolo padaju i sapliću se, ali više ne i Mančester siti. Četa Pepa Gvardiole vezala je četvrti trijumf i, posle osvajanja svetske titule, nastavila napredak na tabeli Premijer lige. “Građani” su trijumfom nad Šefild junajtedom stigli do 40 osvojenih bodova i sada su na deobi trećeg mesta Premijer lige, zajedno sa Arsenalom.

Igrao je šampion Engleske, Evrope i sveta sa 30 odsto snage, ako i toliko. Naravno, pomogao je i rani pogodak koji je postigao Rodri u 14. minutu. Šefild na celom meču nije bio zainteresovan da napadne i Mančester siti je imao “livadu” do krajnje pobede.

O tome govori i krajnji posed lopte koji je 81:19 na strani domaćih, dok je u šutevima bilo 18:4. Tu dominaciju drugim golom potvrdio je Hulijan Alvarez u 61. minutu. U obe situacije asistencije je upisao Fil Foden.

Tantalove muke Aston Vile

Aston Vila je uspela da preskoči Siti, ali mnogo teže nego što se očekivalo. Tim koji je mleo 15 protivnika u Premijer ligi uzastopno, nedavno se sapleo protiv Šefilda (1:1), potom izgubio od Mančester junajteda (3:2), a ove večeri mogao bodove da prospe i protiv Barnlija.

Tim Unaija Emerija je poveo u 28. minutu preke Bejlija, da bi dva minuta kasnije izjednačio Amduni. Do nove prednosti Vila stiže u 42. minutu, a od 56. je imala i igrača više zbog isključenja Bergea. Nije bilo dovoljno.

Barnli do novog poravnanja stiže u 71. minutu preko Fostera i od tada kreću silni ataci ka golu za treći gol. I uspeo je domaćin. U 88. minutu je dosuđen penal koji je minut kasnije u krajnjih 3:2 pretvorio Daglas Luiz.

Vila je stigla do 42 boda i druge pozicije, ali i utakmice više od svih drugih rivala u vrhu tabele. Barnli je ostao na pretposlednjem mestu sa 11 bodova.

U istom terminu Kristal Palas je lako, sa 3:1, savladao Brentford, a još lakši trijumf ostvario je Vulverhempton protiv Evertona – 3:0.