Pep Gvardiola
Pep Gvardiola; Foto: Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Siti uz puno sreće do polufinala FA kupa: Silva sa dva gola odveo Pepovu “mašinu” na “Vembli”

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su u polufinale engleskog FA kupa, pošto su na svom terenu pobedili Njukasl sa 2:0. Ali su to učinili uz puno sreće. Junak “građana” bio je dvostruki strelac Bernando Silva, i to golovima u 13. i 31. minutu.

Prvi u 13. minutu kada je Rodri asistirao, a lopta na putu ka mreži pogodila Dena Burna i prevarila odličnog golmana Martina Dubravku. Drugi je Portugalac postigao u 31. Tada je ponovo Njukasl imao peh i opet je jedan igrač skrenuo loptu na putu ka Dubravki, te Slovak nije mogao da reaguje.

Njukasl će tugovati za svojim šansama, a bilo ih je. I promašivao ih je posebno Aleksander Isak. Šveđanin nije iskoristio dve velike prilike za “svrake” i tako bio njihov tragičar na ovom susretu.

Ranije tokom dana, plasman u polufinale je obezbedio i Koventri, nakon što je u gostima pobedio Vulverhempton sa 3:2. Preostala dva meča četvrtfinala na programu su sutra, Mančester junajted će dočekati Liverpul, a Čelsi će ugostiti Lester. Žreb za polufinale održaće se u nedelju, nakon završetka preostalih mečeva.