Fil Foden; Foto: Beta/AP/Ian Walton

Sitijev spasilac zove se Fil: Veliki preokret “građana” za čelo Premijer lige

Fil Foden je, ponovo, heroj Mančester sitija. Ovog puta zablistao je na “Komjunitiju” u Londonu na gostovanju Brentfordu trijumfovao rezultatom 3:1 (1:1).

“Građani” su ponovo trijumfovali nakon preokreta, a junak je ovog puta bio FIl Foden. Engleski reprezentativac je pogodio čak tri puta i tako rešio meč u Londonu.

No, najpre, poveo je Brentford golom Nila Mopea u 21. minutu. Zatim je tim Pepa Gvardiole dodatno pojačao ofanzivu, a onda je preokret doneo Fil Foden. Najpre je izjednačio u trećem minutu nadoknade poluvremena, a onda kompletirao het-trik u 53. i 70. minutu.

Siti je sa 49 bodova na deobi drugog mesta sa Arsenalom, i ima dva boda manje i utakmicu manje od prvoplasiranog Liverpula. Brentford je na 15. poziciji sa 22 poena. U narednom kolu, Siti će dočekati Everton, dok će Brentford gostovati Vulverhemptonu.