bojan matic zvonko ceklic

Skandal u Crnoj Gori: Defanzivac pustio napadača Dečića da postigne gol, komentator poludeo od besa (VIDEO)

Dečić iz Tuzija, lider crnogorskog prvenstva, pobedio ekipu posljednjeplasirane Mladosti 3:0.

Više nego viralan je bio prvi gol gostiju. Tačnije, reakcija štopera domaćih prilikom udarca na gol.

Gosti su poveli pred kraj nadoknade prvog poluvremena golom Bojana Matića s desetak metara udaljenosti. No, on je bio precizan zahvaljujući tome što mu se Zvonko Ceklić, defanzivac domaćih, sklonio s puta. On je sklonio nogu da ne ometa suparnika pri šutu, pa je usput i skočio kako bi se dodatno osigurao da mu ne blokira udarac.

Ovakvo njegovo ponašanje izazvalo je podsmeh crnogorskih ljubitelja fudbala, a indikativna je i reakcija komentatora RTV Crne Gore:

– Jao… Poskočio je Ceklić, lopta je prošla ispod njega i završila u golu. Strelac Matić. Evo, pogledajte kako je Ceklić sklonio noge. O čemu se ovde radi? Zašto? Evo, pogledajte. Neverovatno… I očekivano.

Zanimljivo je da je trener domaćih na poluvremenu zamenio Ceklića, inače igrača Budućnosti iz Podgorice na pozajmici u Mladosti. Nakon što je Dečić ovako poveo, utakmicu je rešio golovima u 85. i 87. minutu.