Skandal u Novom Pazaru: Navijači prekinuli utakmicu s Partizanom, pa nasrnuli i na policiju (VIDEO)

Utakmica 12. kola Superlige Srbije između Novog Pazara i Partizana prekinuta je u četvrtom minutu zbog topovskih udara koje su ispalili navijači domaćeg tima.

Prekid je trajao oko tri minuta, a meč nastavljen čim je prošla “rafalna paljba”. Topovski udari su bačeni i nekoliko minuta kasnije, ali glavni sudija u drugom slučaju nije hteo da prekine igru.

Incidenata je bilo i ispred stadiona gde su se nezadovoljni navijači Novog Pazara sukobili sa policijom. Pogledajte kako je sve to izgledalo.

Zašto je kažnjen Novi Pazar?

Podsetimo, domaći simpatizeri su proteklih dana protestovali zbog kazne FSS-a posle koje je njihov klub morao da dočeka crno-bele ovog ponedeljka pred praznim tribinama.

Disciplinska i etička komisija FSS-a kaznila je Novi Pazar sa dva meča pred praznim tribinama zbog incidenata tokom utakmice protiv Radničkog iz Kragujevca u 10. kolu.

KLAĐENJE UŽIVO: NOVI PAZAR – PARTIZAN

Osim standardnih nacionalističkih povika tokom susreta, posle tog duela izbio je i ozbiljan incident, kada su navijači Novog Pazara gađali golmana gostiju Marka Miloševića upaljačem, a čuvar mreže Kragujevčana je isti predmet podigao sa zemlje i bacio ga na tribinu.

Prema saznanjima komisije, upaljač je povredio jednog od navijača Novog Pazara, pa je na licu mesta intervenisala i hitna medicinska služba. Pored meča sa Partizanom, stadion Novog Pazara biće zatvoren i na utakmici sa IMT-om kroz dve nedelje.

Posle prvih 45 minuta rezultat je nerešen (2:2). Strelci za domaćine bili su Uroš Đuranović u 17. i Dragan Bojat u 22. minutu, dok su golove za crno-bele dali Zubairu u 38. i Stefan Kovač u 41. minutu.