Smejurija iz Hrvatske
Printscreen: Facebook@CrneKese001

Skloni ga s gola, nek’ niko ne brani: Smejurija u Hrvatskoj, ovu glupost golmana morate da vidite

Neverovatan gol stiže nam iz hrvatske druge lige. U okviru 15. kola druge lige u Zmijavcima sastali su se domaćin Hrvatska i gostujući BSK iz Bijelog Brda.

Gosti su došli kao poslednji na tabeli i neočekivano poveli golom Dominika Šolića u 47. minutu. Hrvatska je na kraju ipak osvojila bod, uz gol kakav retko viđamo.

Igrao se 82. minut i domaći su izveli slobodan udarac koji je 18-godišnji golman gostiju Aleksandar Vukelić lako ukrotio, ali je potom zbog neiskustva napravio veliku grešku.

Vukelić je ispustio loptu na travu kako bi je šutirao ne osvrćući se, pa nije primetio domaćeg napadača Tomislava Gudelja, koji je lukavo ukrao priliku, pritrčao i pogodio za 1:1.

Na snimku se čuje vrisak gostujućih igrača koji su pokušavali da opomene svog golmana, ali je Gudeljeva reakcija bila prebrza. Pored neverovatne greške možemo videti i katastrofalno stanje terena u drugoj ligi Hrvatske.