sergej milinkovic savic
Sergej Milinković-Savić; Foto: Twitter/Printscreen

SMS golom trasirao ubedljivu pobedu: Mitroviću teže palo to što nije igrao za Srbiju (VIDEO)

Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić su propustili važno okupljanje reprezentacije Srbije, ali su i pre i posle toga igrali za Al Hilal. I to sa popriličnim uspehom. Pre nedavnog “prozora” u Ligi nacija je Mitrogol rešetao mreže protivnika u Saudi Pro ligi, a ove večeri je to nastavio da čini popularni SMS u okviru azijske Lige šampiona.

Al Hilal je gostovao katarskom Al Rajanu i na kraju slavio trijumf rezultatom 3:1 (3:0). Uz polovičan učinak srpskih internacionalaca. Već od 15. minuta je tim iz Rijada vodio golom srpskog veziste. Sergej Milinković-Savić je sjajno reagovao na centaršut Malkoma sa desne strane i glavom zakucao loptu u mrežu.

Ono što je od Novosađanina očekivala fudbalska reprezentacija Srbije dobio je saudijski Al Hilal. Ovo je bio njegov šesti pogodak u tekućoj sezoni.

Mitrović u padu

Nakon toga je Al Hilal nastavio da dominira i već do kraja prvog poluvremena rešio sve dileme oko pitanja pobednika. Malkom je u 42. minutu upisao drugu asistenciju za Žoao Kansela, a Portugalac je dva minuta kasnije uposlio Markosa Leonarda za ogromnih 0:3 posle prvog dela igre.

Iako je posle samo dva minuta igre u nastavku Rožer Gedes smanjio zaostatak Al Rajana, nije više bilo promene rezultata. S tim daje najbliži tome bio Aleksandar Mitrović kada je izveo jedanaesterac.

Igrao se 71. minut kada je dosuđena najstroža kazna u korist Al Hilala, a odgovornost je preuzeo golgeter iz Smedereva. Međutim, ovog puta nije bio precizan, promašio je i ostao bez gola na ovoj utakmici.

Očigledno je njemu nešto teže pao izostanak iz nacionalnog tima, čiji je rekorder po broju postignutih golova i čiji bi sigurno kapiten bio da se pojavio u duelima protiv Španije i Danske. Ali, nije i izabrao je klub umesto sopstvene reprezentacije.