Soccerbet Kup prijateljstva: Partizan primio tri komada i ispao sa turnira na Zlatiboru

Omladinci Partizana eliminisani su sa Soccerbet Kupa prijateljstva, koji se održava na Zlatiboru, pošto su poraženi sa 3:0 od Željezničara u drugom kolu grupne faze.

Ovo je drugi poraz za crno-bele, inače prošlogodišnje šampione ovog turnira, koji su eliminsani iz borbe za trofej sa klubovima sa prostora bivše SFRJ.

Poveo je Željo već u devetom minutu golom Davida Alibašića, a na 2:0 je povisio Ernad Babaluk u 34. minutu. Konačan rezultat postavio je Bakir Karić u 71. minutu.

Sa prvog mesta iz Grupe C, sa dve pobede ide Brera Pandev, sa drugog mesta prolazi Željezničar.

Ranije danas, mladi fudbaleri Rijeke savladali su Velež sa 2:0 i plasirali se u četvrtfinale. Riječani su oba gola dali u prvom poluvremenu, a strelci su bili Vinarš u 11. i Bačić u 38. minutu.

Fudbaleri iz Hrvatske osvojili su prvo mesto u grupi B, a sa njima će u nokaut fazu i drugoplasirana Vojvodina, dok je Velež završio takmičenje.

Osijek i Sarajevo podelili su bodove (1:1) u meču grupe D.

U prvoj utakmici dana, Borac iz Banjaluke slavio je nad makedonskim Pelisterom 2:1 u preludoj završnici utakmice, kakvu je malo ko mogao da očekuje.

Pelister je vodio na Zlatiboru od 65. minuta, gol je postigao Jovanovski. Međutim, prvo u petom minutu nadoknade drugog poluvremena pogodak je postigao Đerman, da bi u osmom minutu nadoknade isto to uradio i Delkić za totalni preokret.

Borac je zbog toga prošao u četvrtfinale, dok će Pelister morati da sačeka narednu godinu kako bi igrao u nokaut fazi Soccerbet Kupa prijateljstva.

Evo i svih parova današnjeg dana na koje možete da se kladite uživo na sajtu Soccerbet.