Fudbaleri Zvezde su preokretom došli do finala, Foto: Dragana Stjepanović

Soccerbet Kup prijateljstva: Zvezdin preokret za finale i rapsodija Rijeke u drugom poluvremenu

Dobili smo finaliste Soccerbet Kupa prijateljstva, a to su Crvena zvezda i Rijeka.

Srpski klub je u polufinalu savladao tim Željezničara iz Sarajeva 3:1.

Gosti iz Sarajeva su se pokazali odlično tokom celog turnira, kao i na ovom meču. Uostalom prvi su stigli do gola preko Alibašića u finišu prvog poluvremena.

Ipak, u drugom poluvremenu se dogodio potpuni preokret. Najpre je Teofilović u 58. izjednačio, a 6 minuta kasnije je Mišić doneo prednost Zvezdi. Trijumf je potvrdio drugim golom na meču Teofilović.

Na kraju meča je održana i svečanost za igrača Želje, Alija Pašića, koji je rekorder Kupa prijateljstva po broju nastupa, Njemu je ovo četvrta godina da je igrao na ovom turniru, gde je počeo i završio staž u omladinskom timu.

U drugom polufinalu je Rijeka razbila Budućnost iz Podgorice 3:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, iako je bilo šansi na obe strane. A onda se sve otvorilo u drugih 40 minuta za igrače u belim dresovima. Antonio Kružić je u 53. minutu načeo mrežu Podgoričana.

Manje od dva minuta kasnije je njegov imenjak Bačić postigao još jedan fenomenalan gol za 2:0. Momčilovski je u finišu postavio konačan rezultat.

Finale između Zvezde i Rijeke igraće se u nedelju u podne na Zlatiboru.

Crveno-beli su čak 4 puta osvajali ovaj turnir.