Hajdenhajm - Bajern; Foto: Beta/AP/Tom Weller

Šok i senzacija u Bundesligi: Bajern nikada nije izgubio kada je vodio 2:0 – do danas!

Tradicija i istorija su tu, da se ruše, a ona kaže da Bajern nikada nije izgubio utakmicu Bundeslige kada je vodio sa dva gola razlike. Sve do ovog subotnjeg popodneva, 6. aprila 2024. godine.

U malenom Hajdenhajmu pao je, još uvek aktuelni, desetostruki uzastopni šampion Nemačke posle velikog preokreta. Bajern je posle prvog poluvremena vodio sa 2:0, a na kraju izgubio sa 3:2. I to je senzacija o kojoj će brujati Nemačka narednih dana.

Golovima Harija Kejna i Serža Gnabrija u 38. i 45. minutu, Bajern je, činilo se, rešio pitanje pobednika. Međutim, trostruka izmena trenera Hajdenhajma u nastavku je uticala na veliki obrt. Toliko da je u dva minuta domaći tim stigao do izjednačenja. Pogodili su Sesa i Klajndenst u 50. i 51. minutu za 2:2.

Bajern nije imao preveliku nameru da napadne novu prednost, pa je kažnjen u 79. minutu. Klajndenst je materijalizovao impresivan kontranapad i doneo erupciju oduševljenja na “Voit” areni u Hajdenhajmu.

Bavarski gigant sada zaostaje 16 bodova za Bajer Leverkuzenom, koji je minimalnim rezultatom savladao Union u Berlinu. Jedini gol za, nema više dileme, novog šampiona Nemačke, postigao je Florijan Virc u osmom minutu nadoknade prvog poluvremena. Tada je Robin Gosens skrivio jedanaesterac i dobio drugi žuti karton, a tim Ćabija Alonsa imao “livadu” do kraja meča.

Dakle, u sledećem kolu potencijalno ćemo krunisati novog šampiona Bundeslige, a u borbi za opstanak imamo poslednje trzaje Kelna i Majnca. “Jarčevi” su sa 2:1 savladali direktnog konkurenta Bohum, dok je Majnc deklasirao poslednjeplasirani Darmštat sa 4:0.