Liverpul - Atalanta

Šok na Enfildu, Atalanta deklasirala Liverpul: Roma dobila Milan posle pet godina, Ćabijev Bajer može da predahne, dobro prošla i Benfika

Fudbaleri Atalante rezultatom 3:0 su šokantno, nasred Enfilda, deklasirali Liverpul i tako napravili veliku zalihu pred revanš četvrtfinala Lige Evrope u Bergamu narednog četvrtka.

Đanluka Skamaka je doveo Atalantu u vođstvo u 38. minutu.

Isti igrač je u 60. postigao pogodak za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Mario Pašalić asistencijom Edersona u 83. minutu, na taj način samo produbivši agoniju izabranika Jirgena Klopa, uskoro bivšeg trenera ovog tima.

Inače, Liverpul je na ovaj način izjednačio negativan rekord kada je najteži poraz u istoriji evrokupova na Enfildu u pitanju.

Za oba poraza od tri gola razlike koje su Redsi pre ovoga doživeli u svom hramu fudbala, kriv je Real Madrid. Atalanta je na ovaj način ušla u prilično elitno društvo.

Ostali mečevi

Bajer Leverkuzen je bio domaćin Vest Hemu. Nemački tim slavio je pobedu od 2:0 i napravio veliki korak ka polufinalu. Bio je ovo Apotekarima 42. meč zaredom iz kog su izašli neporaženi.

Farmaceuti su postigli golove u poslednjih 10 minuta utakmice. Hofman i Bonifacije su ušli u 76. minutu, a pogodili za trijumf u 83. i 91.

Pratili smo zanimljiv duel u Portugalu gde su se sastali Benfika i Marsej. Završilo se rezultatom 2:1.

Benfika je povela golom Silve u 16. minutu, a na 2:0 povisio je Di Marija u 52. minutu. Obamejang je smanjio u 67. minutu meča.

Roma je donekle iznenađujuće slavila na San Siru protiv Milana rezultatom 1:0. Đanluka Manćini, junak pobede nad Laciom, kome su navijači platili 5.000 evra kazne za spornu zastavu posle tog meča, na najbolji način im se odužio, jer je upravo on postigao gol odluke u 17. minutu. Bio je ovo prvi trijumf Vučice nad Rosonerima u poslednjih pet godina.

Revanši četvrtfinala Lige Evrope igraju se za nedelju dana, tačnije 18. aprila.