Javor; Foto: MN Press

Šok u Ivanjici: Javor ispao iz elite, a u njoj će biti Tekstilac! Imaćemo dva debitanta u Superligi

Tekstilac iz Odžaka je klub koji postoji još od 1919. godine, ali će tek od ove 2024. godine zaigrati po prvi put u Superligi Srbije. Dakle, čekali su Odžačani punih 105 leta da bi mogli da se pohvale da su deo elite. Iako su do pre samo godinu dana bili članovi trećeg ranga, Srpske lige Vojvodine.

Fudbaleri Tekstilca su u drugoj utakmici baraža u gostima odigrali 1:1 protiv Javora. To im je bilo dovoljno, nakon što su u prvom meču kod kuće pobedili sa 1:0, pa su tako ukupnim rezultatom 2:1 bil bolji u dvomeču.

Strelci na meču bili su Miroslav Marković iz penala u 53. minutu za Tekstilac, odnosno, Bubakari Dukure u 75. minutu za domaćina.

Klub iz Odžaka će, dakle, prvi put igrati najkvalitetnije fudbalsko takmičenje u Srbiji, dok se Javor posle dve sezone ponovo seli u Prvu ligu Srbije.

U eliti ćemo imati dva debitanta, jer će to biti i Jedinstvo sa Uba, dok je šampion Prve lige bio OFK Beograd, staro i dobro poznato ime u Superligi Srbije.