Lazar Samardžić, Udineze
Samardžić (Foto: Printscreen/Twitter/@ManPikin_)

Šok u Udinama, ni Lazarova asistencija nije donela pobedu Zebrama (VIDEO)

Nikako se ne da Udinezeu da prekine crni niz. Popularne Zebre i dalje su na samo jednoj pobedi u sezoni, a tri boda izmakli su im i ovog popodneva kada je Verona odnela bod golom u nadoknadi – 3:3 (2:1).

Srpski reprezentativac Lazar Samardžić je značajno doprineo vodećem golu domaćih u 16. minutu meča, kada je asistirao Kabaseleu za 1:0. Na isteku prvih pola sata igre Luka je posle saradnje sa Pereirom duplirao prednost Udinezea, a gosti su se rezltatski vratili u igru u 37. minutu kada su iznudili jedanaesterac koji je realizovao iskusni Milan Đurić – 2:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a u 61. minutu gosti stižu i do izjdnačenja, kada je Suslov asistirao, a Ngonge prelepo pogodio makazicama za 2:2. Nije se dugo čekalo na reakciju domaćina, igrao se 71. minut meča kada je Lorenco Luka postigao svoj drugi gol za 3:2.

I kada se činilo da će ovim rezultatom Udineze dobiti meč, usledio je šokantan finiš. Gol za konačnih 3:3 postigao je francuski napadač Toma Anri, na asistenciju Ngongea u šestom minutu nadoknade vremena.

Milenković i Fiorentina sigurni

Sa Nikolom Milenkovićem u startnoj postavi, Fiorentina je na svom ”Artemio Frankiju” dočekala Salernitanu i slavila sa 3:0. Na vodeći gol se čekalo tek pet minuta, a onda su domaći iznudili jedanaesterac koji je u gol pretvodio Beltran – 1:0.

U 18. minutu je već bilo 2:0 za ”ljubičaste”, a ovoga puta je mrežu gostiju zatresao Sotil. U nastavku, u 56. minutu meča Sotil je upisao i asistenciju sa leve strane za Bonaventuru koji je iskosa sa desne pogodio mrežu za velikih 3:0 i praktično rešio ovaj meč.

Murinjo srpskom reprezentativcu

Leće se spasio u 103. minutu

Podela bodova na “Vilja del Mareu” u duelu između Lećea i Bolonje (1:1), iako su gosti imali sva tri takoreći u rukama.

Nije se mnogo toga događalo, mada se mora priznati da su crveno-žuti bili opasniji, sve do 68. minuta kada je Lukojanis zatresao mrežu za vođstvo gostujućeg tima. Predivan je to bio pogodak iz slobodnog udarca.

Krenuli su domaći sa još jačim naletima ka mreži Skorupskog, ali Bolonja je uspešno odolevala. I takoreći već imala upisanu pobedu kad je Leće duboko u nadoknadi bacio sve karte na napad. Otišao je i golman Falkone pred gol Bolonje i to se isplatilo.

Upravo je on u 8. minutu nadoknade iznudio jedanaesterac. Povučen je s leđa, a posle gledanja snimka, arbitar je pokazao na belu tačku. Tačno u 100. minutu utakmice najstrožu kaznu je realizovao Pikoli i tako sprečio poraz.