Miloš Pantović TSC; Foto: MN Press

Šokantan poraz TSC-a u Bačkoj Topoli: Partizan sa velikom prednošću ide na pauzu

Na samom kraju 11. kola Superlige Srbije videli smo šokantan poraz TSC-a u Bačkoj Topoli. Bolji od učesnika grupne faze Lige Evrope bili su fudbaleri Spartaka iz Subotice. Oni su na “TSC areni” slavili trijumf rezultatom rezultatom 2:0 (0:0) i napravili najveće iznenađenje ove runde.

Tim koji predvodi proslavljeni ruski reprezentativac Aleksandr Keržakov je odigrao izuzetno dobru, taktički perfektnu utakmicu na “TSC areni” i zasluženo slavio. Domaćin je bio vidno istrošen od obaveza u Evropi, a pre samo tri dana na istom mestu izvučen je bod protiv Olimpijakosa posle zaostatka od 0:2.

Spartak se uspešno odbranio, a onda je došao do dve prilike kojima je slavio pobedu. Golove su dali Ubiparip u 53. minutu i Todoroski u 66. Domaćin nije ima odgovor na to i na kraju se piše šokantan poraz TSC-a.

To znači da će Partizan na reprezentativnu pauzu sa +4 u odnosu na Crvenu zvezdu, odnosno, +5 u odnosu na TSC. Situacija koja baš dugo nije viđena u domaćem šampionatu.

U istom terminu Čukarički i Voždovac su remizirali rezultatom 1:1 (0:1). “Zmajevi” su vodili golom Burmaza od 35. minuta, a Čukarički je uzvratio u 53. preko Singa. Do kraja smo na Banovom brdu gledali napade domaćih, ali ne i više golova.