Lakićević daje gol kroz noge golmanu Vasiljeviću za 3:2 u 91. minutu, Printscreen: Youtube/Arena Sport

Spektakl “davljenika”: Preokreti, poništen het-trik Hajdinu i gol kroz noge za pobedu u 91. minutu

Spektakularan meč u Pančevu su odigrali dva tima koji se bore za opstanak u Superligi Srbije. Železničar je na kraju preokretom došao do pobede nad Radničkim iz Niša 3:2.

Fenomenalan meč sa tri gola u prvom i dva u drugom poluvremenu i dva preokreta viđeni su na terenu “Mladosti”.

Blistao je Stefan Hajdin, bivši igrač Crvene zvezde, koji je postigao 2 gola i nastavio golgetersku seriju (dao gol i Partizanu), iako mu to nije u opisu posla (bek). Doveo je domaće u vođstvo izbegavši ofsajd zamku u 31. minutu.

Međutim, do kraja poluvremena se dogodio preokret. Najpre Vanja Ilić dobija previše prostora u srcu šesnaesterca da se namesti i šutira neodbranjivo. Potom i jedanaesterac za goste iz Niša posle prekršaja nad Deleom. Siguran izvođač je bio Mesarović.

Železničar preokrenuo u 2. poluvremenu

U drugom poluvremenu se činilo da gosti idu ka trijumfu, ali onda u 75. minutu ponovo se ukazuje Hajdin. Opet je bio na pravom mestu, golman Vasiljević je istrčao i ušao u skok duel sa napadačem Pančevaca, nije to bila dobra odluka. Lopta se odbila do Hajdina koji majstorski reaguje i ubacuje loptu u praznu mrežu. Uzalud su se Nišlije bunile i tražile faul nad golmanom.

Hajdin je i treći put na meču zatresao mrežu, ali taj pogodak je poništen iako je sudija najpre pokazao na centar. Posle reakcije iz VAR sobe jasno je bilo da je šutu Hajdina prethodio faul nad igračem Radničkog.

Ako su se tada spasili gosti iz Niša, sreća ih nije pogledala u prvom minutu sudijske nadoknade. Hajdin je centrirao, a Lakićević se sjajno iz drugog plana ubacio kod druge stative i iz trka matirao Vasiljevića za 3:2 i pobedu.