Enzo Diaz, left, of River Plate, and Exequiel Zeballos of Boca Juniors, battle for the ball during an Argentine soccer league match at La Bombonera stadium in Buenos Aires, Argentina, Saturday, Sept. 21, 2024.(AP Photo/Gustavo Garello)
Prštalo u Superklasiku (Foto: Beta/AP Photo/Gustavo Garello)

Spektakl koji će se prepričavati: River šokirao “Bombonjeru”, Boki poništen gol u 96. minutu (VIDEO)

Najveći argentinski rivali Boka Juniors i River Plejt odigrali su još jedan nezaboravni prvenstveni “Superklasiko” na čuvenoj “Bombonjeri”, a trijumf je ponovo odnela ekipa Marsela Galjarda (1:0), koji je tako nastavio da progoni Boku posle povratka na klupu Rivera.

Pobednika je odlučio pogodak iskusnog Manuela Lancinija u 20. minutu. Nekadašnji as Vest Hema majstorski je matirao golmana Boke i ućutkao 55.000 duša u plavo-žutom, koje su tražile pobedu.

Inače, na meču smo videli i jedan od najbržih žutih kartona u istoriji koji je zbog grubog starta posle samo devet sekundi igre dobio fudbaler Rivera Federiko Gatoni.

Utakmica je doživela pravi vrhunac u 96. minutu, kada je fudbaler Boke Himenez postigao pogodak za izjednačenje, koji je VAR poništio zbog navodnog igranja rukom.

Na snimku se baš teško vidi kojim je delom ruke i da li je uopšte zakačio loptu, ali glavni sudija nije imao milosti. Boka je posle gužve i protesta meč završila sa desetoricom jer je isključen njen fudbaler Lema.

Ovom pobedom River se popeo čak na peto mesto na tabeli (sa utakmicom više) dok je Boka ostala na 11. poziciji sa tri boda zaostatka za najvećim rivalom.