Miloš Luković u skoku
Miloš Luković je postigao gol u verovatno poslednjem meču koji je igrao u Superligi, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Spuštena zimska zavesa na Superligu: Uzaludno skandiranje u Bačkoj Topoli, biser IMT-a se golom oprostio od srpskog fudbala?!

Gotova je jesenja polusezona u Superligi Srbije. Posle 19 odigranih kola srpski klubovi odlaze na skoro dvomesečnu zimsku pauzu. Poslednje tri utakmice igrale su se ovog puta, a viđena je jedna pobeda i 2 remija.

Čukarički – Mladost 31:1 u šutevima na gol

U prvom susretu dana Čukarički je trijumfalno spustio zavesu na turbulentnu jesen koju je imao. Na Banovom brdu je pala Mladost iz Lučana 3:0.

“Brđani” su se izborili da prolećni nastavak sezone dočekaju na 4. poziciji na tabeli, što je odličan rezultat s obzirom da su tokom oktobra i novembra bili u velikoj krizi. Ipak, pobede u decembru su ih izvukle.

Potpuno suprotna priča je sa Lučancima koji su upravo u poslednjem mesecu potpuno pali posle odličnog prvog dela sezone. Trećim uzastopnim porazom i novom očajnom partijom su Lučanci završili prvu “polovinu” sezone.

Sve je počelo loše po njih kad je Luka Adžić asistirao Ibrahimi Endiajeu za prvi gol već u 7. minutu. Moglo je još nekoliko lopti da završi u mreži gostiju, Adžić je pogodio prečku, Ivanović je propuštao šanse, napadi su se ređali.

Bilo je pitanje samo kada će pasti novi pogodak i to se desilo pred sam odlazak na poluvreme. U 43. minutu je Adžić drugi put asistirao, sada najvećem talentu Čuke, 16-godišnjem Cvetkoviću. Ekipa iz Lučana u prvom poluvremenu nije imala nijedan šut ka golu domaćih, a u drugom 1.

Zatresao se okvir gola Mladosti još dva puta u drugom poluvremenu pre nego što je pao treći gol. Kovač pogodio stativu, a Miladinović prečku. Ipak, vratilo mu se to u 70. minutu kada je sa preko 20 metara pogodio gornji levi ugao.

Luković se golom oprostio od Superlige

U Ivanjici su Javor i IMT odigrali 1:1 u vrlo verovatno poslednjem meču koji je u dresu “traktorista”, ali i Superligi, odigrao trenutno najveći talenat srpskog fudbala, Miloš Luković. A on se oprostio na najbolji mogući način – golom.

Momak koji je u novembru postao punoletan doveo je IMT u vođstvo u 34. minutu. Njegov 10. pogodak u prvih 6 meseci igranja u Superligi i odigranih 19 utakmica. Za njega su zainteresovani brojni evropski klubovi, a nedavno se pojavila informacija o ponudi Spartaka iz Moskve od preko 5 miliona evra.

Na njegovu žalost, i njegovih saigrača, nisu uspeli da trijumfuju pošto je Petar Gigić uspeo da donese izjednačenje u 60. minutu. Gosti su ostali i sa igračem manje pošto je isključen Lambulić, ali uprkos žestokim naletima domaći nisu uspeli da naprave kompletan preokret.

“Hoćemo pobedu”, ali pobede nije bilo

TSC je ovu, istorijsku jesenju polusezonu, završio tek osvajanjem boda protiv Napretka (1:1) na svom stadionu u Bačkoj Topoli.

Hoćemo pobedu“, uzvikivali su navijači TSC-a tokom drugog poluvremena meča protiv Kruševljana, ali igrači to nisu mogli da im ispune.

Iako su poveli u 9. minutu preko Uroša Milovanovića, gosti iz Kruševca koji će se grčevito boriti za opstanak su stigli do izjednačenja preko Jovanovića u 61. minutu.

Ređale su se potom šanse pred golom Napretka, i to prilično ozbiljne, ali Rakonjac, Đakovac i ostali jednostavno nisu znali da loptu ubace u mrežu.

Prošlosezonski vicešampion Srbije je ove jeseni prvi put učestvovao u grupnoj fazi evropskih takmičenja i to u Ligi Evrope. Uprkos manjim posrtanjima u domaćem prvenstvu, prilično ubedljivo drži treću poziciju iza Partizana i Crvene zvezde.