u21 srbije

Sramota nad sramotama! Englezi ponizili Srbiju 9:1, najveći debakl srpske reprezentacije od samostalnosti (VIDEO)

Mlada reprezentacija Srbije doživela je debakl u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i poraz od Engleske od 9:1 usred Notingema, iako su Orlići prvi poveli u 27. minutu.

Srbiji nije pomogla ni pomoć iz prvog tima koju je uoči meča poslao Dragan Stojković Piksi u vidu Mihaila Ilića i Stefana Mitrovića, obojica su se uklopili u sivilo.

prednost doneo Vladimir Lučić, fudbaler Crvene zvezde, koji je posle odlične akcije sa Aljošom Vasićem sa 16 metara odapeo strelu koja je završila iza leđa golmana Traforda.

To je bilo to od njega i drugara na ovom meču, sve drugo je čemer, jad i beda srpskog fudbala. Engleska je preokrenula na 3:1 do poluvremena golovima Džejdena Filodžina, Rorija Delapa i Harvija Eliota.

Čini se da je presudan trenutak utakmice bila i stravična greška golmana naše reprezentacije Veljka Ilića koji je poklonio izjednačenje Englezima.

Ni manje ni više nego 9:1

Nažalost, još gore je bilo u nastavku kada se razigrao Noni Madueke iz Čelsija i u 53. i 59. minutu povisio na 5:1, zatim i Filodžin još jednom u 63. minutu za 6:1, a ni tu nije bio kraj naše katastrofe.

Prvo je Subotić u 86. postigao autogol za 7:1, zatim je Rou povisio u 88, a onda i Eliot u 91. minutu pogodio za konačnih 9:1 i sramotu kakva se ne pamti.

Ovo je najteži poraz svih selekcija Srbije od osamostaljenja 2006. godine.