Real Madrid's Jude Bellingham celebrates with teammates after scoring his side's third goal during a Spanish La Liga soccer match between Girona and Real Madrid, at the Montilivi stadium in Girona, Spain, Saturday, Sept. 30, 2023. (AP Photo/Joan Monfort)

Sramota, Real Madrid tera napadača koji ih je odveo u finale Lige šampiona

Bajka o napadaču veteranu, Hoseluu, kog je Real doveo na Bernabeu samo zato što nije imao vremena za bolje pojačanje i koji je onda nizom golova doneo ključne bodove u borbi za titulu u borbi za titulu La Lige, te čudesnim preokretom poslao Real u finale Lige šampiona, gotova je!

Real je odlučio da nagovesti Hoseluu da i dalje računaju na njega ali da bi mu bilo bolje da potraži klub u kom će više igrati, pošto oni planiraju da se pojačaju u napadu u narednom transfer prozoru.

Doveden je samo zato što je Real ostao bez napadača

Hoselu je došao prošlog leta u Real, klub čiji je bio junior, samo zato što je Karim Benzema šokirao upravu kluba odlaskom u Arabiju, a Florentino Perez nije hteo da kupi Harija Kejna. Englez nije došao u Real zbog toga što se očekuje dolazak Embapea na let 2024. te kupovina još jedne superzvezde nije dolazila u obzir.

Ipak, Real je morao da dovede “bilo kakvog” napadača. Izbor je pao na Hoselua, koji je u sezoni 2022/23. sa 16 golova bio treći strelac La Lige u timu Espanjola.

Espanjol je ispao u drugu ligu, a Real je Hoselua doveo na pozajmicu iz druge lige.

Real Madrid's Joselu, left, scores his side's opening goal in front of Bayern's goalkeeper Manuel Neuer, right, during the Champions League semifinal second leg soccer match between Real Madrid and Bayern Munich at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Wednesday, May 8, 2024. (AP Photo/Manu Fernandez)

Sjajno iskoristio Vinisijusovu povredu

Ali, Vinisijus se povredio, a Real nije imao prave napadače osim Hoselua. I 34-godišnjak je odlično iskoristio neočekivanu priliku.

Postigao je i asistirao u nizu ključnih golova, pobedonosnih u La Ligi, Kupu Španije i Ligi šampiona, ali je potom vraćen na klupu.

Ipak, iskoristio bi svaku priliku koju bi mu dali. Zatim je usledio revanš polufinala Lige šampiona. Devet minuta pre kraja Real je gubio 0:1 od Bajerna.

Vratio se na klupu i onda ušao u legendu

Prva utakmica završena je rezultatom 2:2, pa je Real bio pred ispadanjem. Ipak, Hoselu je u 88. minutu pogodio za izjednačenje i, činilo se, produžetak. Međutim, nije se zadovoljio samo time i postigao je gol u prvom minutu nadoknade vremena za čudesan preokret, pobedu i finale Lige šampiona.

Španski i svetski mediji bili su puni priča o skromnom momku koji je pre 10 godina preko Fejsbuka tražio da mu neko proda ulaznicu za finale Lige šampiona, a sada je tamo poslao Real golovima.

Ali nedelju dana kasnije se otreznio. Real na leto dovodi Mbapea i Endrika, tako da je Hoselu brojčano nadjačan. Bez obzira na to, može da bude ponosan na ovu sezonu u Realu. Iako je započeo samo 17 utakmica, postigao je 16 i asistirao za 3 gola.