Bayern's Serge Gnabry, not seen, scores his side's second goal during the Champions League group A soccer match between Bayern Munich and Manchester United at the Allianz Arena stadium in Munich, Germany, Wednesday, Sept. 20, 2023. (AP Photo/Matthias Schrader)
Rutinska pobeda Bajerna (Foto: Beta/AP Photo/Matthias Schrader)

Srbi napravili iznenađenje večeri! Bajern srušio Junajted u vatrometu od 7 golova, Arsenal premoćan (VIDEO)

Pobeda Bajerna u efikasnom derbiju sa Mančester junajtedom (4:3), remi prošlogodišnjeg finaliste Intera u San Sebastijanu (1:1) i ubedljiv trijumf impresivnog Arsenala u Londonu (4:0), obeležili su večernji program u Ligi šampiona.

Mladi Srbin Petar Ratkov debitovao je u elitnom takmičenju (ušao u drugom poluvremenu) i zajedno sa Aleksom Terzićem i Strahinjom Pavlovićem proslavio vrednu pobedu Red Bul Salcburga nad Benfikom u Lisabonu od 2:0. Iznenađenje večeri.

Junak u redovima šampiona Austrije bio je Hrvat Roko Šimić koji je zabeležio gol i asistenciju. Konate je promašio penal već u drugom minutu za goste koji su imali igrača više od 13. kada je isključen defanzivac Benfike Antonio Silva.

Šimić je izveo penal i pogodio za 1:0 u 15. minutu, a samo što je počelo drugo poluvreme, Hrvat je asistirao Gluhu za konačnih 2:0 i miran tok meča za goste. Terzić i Pavlović su kao starteri bili odlični, a Salcburg je posle prvog kola lider u grupi ispred Intera, koji je osvojio samo bod.

Lautaro spasio Inter

Vicešampion Evrope uspeo je da se dokopa remija na gostovanju protiv sjajng Real Sosijedada (1:1). Domaćin je vodio već od četvrtog minuta, a gol je postigao Brajs Mendes, dok je Inter do kraja ovog diunamičnog meča dva puta uspeo da zatrese mrežu.

Prvo je to učinio Markus Tiram u 79. minutu, ali je na intervenciju VAR-a gol poništen zbog ofsajda. Međutim, u 87. minutu Lautaro Martinez je ipak uspeo da donese gostima bod.

Za domaćina je od 72. minuta igrao i nekadašnji napadač Partizana Umar Sadik, koji se polako vraća na teren posle teške povrede kolena zbog koje je propustio veći deo prošle sezone.

Onana opet častio rivala

U nominalnom derbiju večeri fudbaleri Bajerna pobedili su u Minhenu Mančester junajted sa 4:3, posle velike goleade i dosta defanzvne nediscipline na obe strane.

Golove za domaćina postigli su Liroj Sane u 28, Serž Gnabri u 32, Hari Kejn u 53. iz jedanaesterca i Matis Tel u 92. minutu. Prvi gol ide na dušu golmana Onane koji je sve lošiji od dolaska na Ostrvo. Strelci za Junajted bili su mladi Danac Rasmus Hejlund u 49 i Brazilac Kazemiro koji je pogađao u 88. i 95. minutu.

U istoj grupi nešto ranije Galatasaraj i Kopenhagen igrali su nerešeno 2:2. U narednom kolu Bajern gostuje u prestonici Danske, dok Mančester junajted dočekuje Gatasaraj. Videćemo da li sa Ten Hagom na klupi.

Veliki povratak Arsenala

Arsenal se u velikom stilu vratio u Ligu šampiona posle šest godina. U prvom meču u elitnom takmičenju još od 2017. Tobdžije su lako slavile protiv PSV Ajndhovena sa 4:0.

Kišu golova na stadionu Emirejts pokrenuo je Bukajo Saka u osmom minutu, na 2:0 povisio je Leandro Trosar u 20, a velikih 3:0 doneo je Brazilac Gabrijel Žezus u 38. Izabranici Mikela Artete u nastavku su “povukli ručnu”, a četvrti gol postigao je kapiten Martin Edegor u 70. minutu.

Samo bod za Srbe

U drugom meču ove grupe, Sevilja je na svom stadionu dočekala francuski Lans i odigrala nerešeno – 1:1. Poveli su domaćini pogotkom Lukasa Okamposa na asistenciju Ivana Rakitića u devetom, a izjednačio je Anđelo Fulgini u 24. minutu.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj i golman Marko Dmitrović bili su starteri za Sevilju.

Braga poklekla u finišu

U grupi C, Real je na kraju nekako pobedio Union Berlin, a to je posle mnogo muka uspeo i Napoli, koji je kao gost slavio u Bragi 2:1. Poveli su gosti u prvom minutu nadoknade kada je kapiten Đovani Di Lorenco iskoristio je asistenciju Osimena i zatresao mrežu za 1:0.

Međutim, Braga je preko Brume u 84. minutu došla do izjednačenja. Ali nije imala sreće da zadrži pozitivan rezultat, pošto je u 88. minutu Nijakate postigao spektakularan autogol i poklonio tri boda šampionu Italije.