Aleksandar Mitrović; Foto: Printscreen/Twitter

Srbi nastavili teror u Al Hilalu: Het-trik SMS-a, Mitrogol stigao Ronalda! (VIDEO)

Srbi Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić nastavili su teror saudijskom Pro ligom. Oni su u meču 18. kola učestvovali u četiri od sedam golova Al Hilala protiv Abhe. Krajnji rezultat na kraju je bio 7:0 u korist ubedljivog lidera na tabeli.

Mrežu gostiju je u 18. minutu načeo srpski vezista tima iz Rijada. Al Šahrani je centrirao sa leve strane, a Sergej se našao na pravom mrežu i postigao gol. To je bio njegov šesti ligaški pogodak ove sezone. Nešto kasnije stigao je do broja osam.

Duplo više postigao je njegov sunarodnik. Aleksandar Mitrović je u 25. minutu iznudio jedanaesterac koji je i realizovao. Bio je to njegov 16 pogodak iz isto toliko odigranih utakmica. Sada je izjednačen na vrhu liste strelaca sa Kristijanom Ronaldom iz Al Nasra.

To nije bilo sve, pošto je Sergej Milinković-Savić do kraja stigao do nova dva pogotka. Drugi je dao u 79. minutu, a het-trik je kompletirao u petom minutu nadoknade. Između toga su se u strelce upisali Salem Al Davsari, Mohamed Kano i Ruben Neves.

Al Hilal je sada na 50 osvojenih bodova, čak 37 više, uz dve utakmice više od Al Nasra. Ako Srbi budu nastavili ovakav teror, Al Hilalu se smeši šampionska titula.