kadetska fudbalska reprezentacija srbije U17

Srbija saznala rivala u polufinalu U17 Evropskog prvenstva: Orlići znaju i termin najvećeg meča dosadašnjih karijera

Na Kipru će se ovog vikenda odigrati uzbudljivo polufinale Evropskog prvenstva U17 godina, u kojem će se sastati reprezentacije Srbije i Portugala.

Utakmica će biti odigrana na stadionu „Adonis Papadopulos“ u Larnaki, u nedelju 2. juna.

Portugalci su do polufinala stigli nakon dramatične pobede nad selekcijom Poljske u četvrtfinalu. Meč je završen rezultatom 2:1 (0:0) u korist Portugalaca. Eduardo Felisisimo je postigao prvi gol već u petom minutu, donoseći prednost svojoj ekipi. Međutim, Mihael Izunvane je izjednačio rezultat u 34. minutu. Portugal je ponovo preuzeo vođstvo golom Rodriga Mora u 59. minutu, čime je osigurao svoje mesto u polufinalu.

Mladi portugalski fudbaleri važe za glavne favorite turnira, jer su u grupnoj fazi osvojili prvo mesto u takozvanoj „grupi smrti“, ispred reprezentacija Engleske, Francuske i Španije. Ovaj uspeh dodatno podiže očekivanja od njihovog nastupa u polufinalu.

S druge strane, srpski kadeti su pokazali izuzetnu igru i timski duh tokom čitavog turnira, pa se očekuje uzbudljiv i neizvestan duel. Ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem iščekuju ovaj susret, nadajući se da će naši mladi fudbaleri uspeti da se izbore za finale.

Utakmica između Srbije i Portugala obećava vrhunski fudbal i mnogo uzbuđenja, a ljubitelji sporta će imati priliku da uživo prate ovaj spektakl na Sport klubu u nedelju od 17 časova.