Petrović Đorđe

Srbin debitovao za potonuli Čelsi: “Pevci” samleli “Svrake”, Totenhemov pogon ponovo radi

Završene su prve tri utakmice Premijer lige nedeljnog programa u okviru 16. kola, a videli smo 10 golova u terminu od 15.00.

Čelsi je savladan u gostima od Evertona minimalnim rezultatom – 2:0, ali kiksevi čelsija više nisu ni iznenađenje nit nešto čemu treba da posvetimo pažnu. Međutim na toj utakmici debitovao je mladi srpski golman Đorđe Petrović.

Fulam je ubedljivo savladao Vest Hema 5:0, ni pobeda “Konjušara” nije iznenađenje, ali pet golova u mreži Lukaša Fabijanskog niko nije očekivao. Siti je posle preokreta savladao slabašni Luton rezultatom 2:1.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su gostima ekipu Lutona nakon preokreta rezultatom 2:1, dok je Čelsi izgubio i na “Gudisonu” od Evertona – 2:0, Fulam je upisao novu ubedljivu pobedu, pošto je danas razbio i Vest Hem – 5:0.

Siti jedva preokrenuo bez Halanda

Pep Gvardiola je danas u Luton otputovao bez Erlinga Halanda koji je lakše povređen, pa je šansu u špicu dobio Hulijan Alvarez, kome su pomagali Foden, Griliš i Silva.

Siti je očekivano dominirao od samog početka, a Foden je prvi pripretio u drugom minutu, ali je Kaminski odlično intervenisao, a onda je u nadoknadi vremena usledila kazna.

Luton je izgradio akciju po desnoj strani, Tauzend je centrirao na drugu stativu, a tamo na pravom mestu bio Adebajo koji je glavom savladao Edersona za 1:0.

Siti je u drugom poluvremenu dodao gas i uspeo da preokrene. U 62. minutu Silva je pokupio jednu odbijenu i iz prve pogodio sam ugao za 1:1. Četiri minuta kasnije, Siti je stigao do drugog gola. Gosti su ukrali loptu na sredini, Foden je proigrao Alvareza, a ovaj poslao loptu na drugu stativu gde je na pravom mestu bio Griliš za 1:2.

Siti je do kraja uspeo da sačuva prednost i konačno prekine niz loših rezultata.

Čelsi loš – Petrović debitovao

Čelsi se i danas mučio i nije izgledao najbolje, nakon poraza od Mančester junajteda. Imali su “plavci” nešto više od igre u prvom poluvremenu, prvu šansu imao je Kol Palmer u 14. minutu, kada je Pikford odlično intervenisao.

Everton je poveo u drugom poluvremenu kada je dodao gas. Meknil je spojio Kalvert-Luina sa golom, Španac je odbranio, ali je na odbijenu naleteo Dukure i pogodio nebranjenu mrežu za 1:0.

Čelsi je do kraja napadao, Poketino je uveo Sterlinga i Džeksona koji su danas ostali na klupi, ali se Everton odlično branio.

U finišu je u igru ušao srpski golman Đorđe Petrović, koji je u 84. minutu zamenio povređenog Roberta Sančeza.

On je kapitulirao u nadoknadi vremena, boksovao je loptu posle prekida, a na odbijenu je naleteo Dobin koji je sa 16 metara pogodio za 2:0.

Fulam pregazio Vest Hema u derbiju Londona

U trećem današnjem meču, Fulam je nastavio sa odličnim partijama, i nakon što je razbio Notingem Forest, sada je pet komada dobio Vest Hem – ovo je tako druga utakmica zaredom da Fulad daje pet golova.

Fulam je sve dileme rešio već u prvom poluvremenu. U 22. minutu Raul Himenez je iskoristio asistenciju Palinje za 1:0, a potom je u 31. Vilijan na pravom mestu nakon pasa Ivobija. U 40. minutu Pereira je pronašao Aderabaja za nedostižnih 3:0.

U 60. minutu se u strelce upisao i Vilson koji je na poluvremenu zamenio Vilijana, a potom iskoristio pas Kernija za 4:0, što je bio i najlepši gol na meču. Konačnih 5:0 u finišu je postavio Karlos Vinisijus.

Siti je ostao četvrti na tabeli, Fulam je preskočio Čelsi i sustigao Vest Hem, dok je Everton pokazao da mu nije mesto u Čempionšipu i pored 10 oduzetih bodova.

Totenhemov pogon ponovo radi

Fudbaleri Totenhema prekinuli su niz loših rezultata pošto su danas kao domaćini razbili Njukasl rezultatom 4:1. Heroj Totenhema bio je dvostruki strelac Rišarlison, koji se vratio u formu nakon povrede, dok je Son upisao dve asistencije.

Totenhem je krenuo silovito i u 26. minutu je poveo, Son je prošao po boku, vratio pas kroz peterac, a tamo je na pravom mestu bio Udogi za 1:0. Son je i u 38. minutu pokazao koliko mu više odgovara kada igra na levom krilu, prelako je prošao Tripijea i kao na tacni proigrao Rišarlisona za 2:0.

Mogao je Totenhem lako i do trećeg gola, ali je Džoson u finišu promašio još jednu lepu priliku za 3:0. Totenhem je nastavio da melje i u nastavku. Na isteku časa igre, Pedro Poro je poslao sjajnu loptu koju je dočekao Rišarlison koji je matirao loše postavljenog Dubravku za 3:0.

Edi Hau je pokušao izmenama da promeni dešavanja na terenu, ali Njukasl je danas bio potpuno dotučen.  U finišu utakmice Son je ponovo pobegao, naterao je Dubravku da ga obori i napravi jedanaesterac, a upravo je kapiten Totenhema uzeo loptu i pogodio sa 11 metara za ogromnih 4:0.

U nadoknadi vremena Njukasl je uspeo da dođe makar do počasnog gola, posle greške odbrane Totenhema, Vilson je proigrao Džoelintona koji je savladao Vikarija za 4:1.

Totenhem je sada peti sa 30 bodova, Njukasl je pao na sedmo mesto sa 26 bodova.