Ognjen Čančarević golman Jemenije

Srbin Hrvatima otvorio vrata EP: “Vatreni” slavili u Rigi, pa im ostala još jedna stepenica do cilja

Fudbalske reprezentacije Jermenije i Velsa odigrali su utakmicu koja je bila od velike važnosti za reprezentaciju Hrvatske, a rezultat je bio povoljan jedino za Hrvate – 1:1

Pošto Vels nije uspeo da savlada slabašne Jermene, Hrvatska reprezentacija ponovo ima sve u svojim rukama. Današnjom pobedom protiv Letonije od 2:0 cilj je još bliži. “Vatreni” će overiti plasman na Evropsko prvenstvo ukoliko savladaju upravo Jermene 21. novembra u Hrvatskoj.

Susret između Jermena i Velšana je krenuo odlično za Hrvatsku. Jermenija je povela već u sedmom mintu susreta golom Lukasa Zelarajana, međutim na samom kraju prvog poluvremena situacija se zakomplikovala.

Velšani su u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dela igre stigli do izjednačenja i to zahvaljujući autogolu Naira Tiknizjana. Konor Roberts je uputio snažan centaršut, a Tiknizjan je nespretno reagovao te savladao svog golmana Ognjena Čančarevića.

Inače Čančarević je rođen u Užicu 1989. godine, a nastupao je za pet timova u Srbiji pre nego što je 2018. zadužio dres jermenskog Alaškerta. Nedugo zatim dobio je pasoš Jermenije, te je pozvan i u nacionalni tim.

Hrvatska reprezentacija svoju utakmicu danas je odigrala u Letoniji gde je imperativ pobede bio na najvišem nivou. Hrvati su slavili sa 2:0, te je ostala još jedna stepenica do Eura 2024. Prvi gol delo je Lovra Majera u sedmom minutu, a konačni rezultat postavio je Andrej Kramarić u 16. Poslednju utakmicu kvalifikacija igraće “Vatreni” upravo protiv Jermena 21. novembra.

Kvote za ovaj meča možete videti na stranici SoccerBet.