Žan-Filip Kraso, Piter Olajinka, Kings Kangva, Osman Bukari na meču protiv Novog Pazara

Srbin pobedom poveo Libijce u boj za Mundijal: Zvezdaši se sladili u Africi

Počele su afričke fudbalske kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2026. godine. Neko bi rekao izuzetno zanimljive i egzotične utakmice za sve ljubitelje najpopularnijeg sporta na svetu.

Dva zvezdina igrača danas su dobila priliku u svojim reprezentacijama, a čuveni srpski trener koji se davno odmetnuo u Afriku slavio je u prvoj utakmici.

Osman Bukari dobio je priliku na današnjoj utakmici reprezentacije Gane, on je u 82. minutu zamenio napadača Kristal Palasa Andrea Ajua. Gana je slavila u meč protiv Madagaskara rezultatom 1:0, a Osman je ušao pri rezultatu 0:0. U 96. minutu Injaki Vilijams je savladao golmana ove ostrvske države, te je glavni favorit grupe slavio u prvom meču.

Drugi igrač Crvene zvezde, Kings Kangva upisao je asistenciju u pobedi 4:2. Njegova reprezentacija Zambije je slavila protiv Konga, a dva gola za domaćine postigao je igrač Lestera Patson Daka.

Na kraju, ali ne i najmanje bitno srpski proslavljeni stručnjak Milutin Mića Sredojević je ove sezone preuzeo reprezentaciju Libije, a sada je došla i prva pobeda. Libanci su minimalnim rezultatom pobedili Esvatini golom Ahmeda Krave u 53. minutu.

Podsećamo Mića je pre Libije vodio još tri afričke reprezentacije, Ruandu, Ugandu i Zambiju.