Aleksandar Sedlar
Printscreen: Twitter(@FootColic)

Srbin postigao prvenac u Španiji pa doživeo strašnu povredu: Na nosilima iznet sa terena

U meču 12. kola španske LaLige, fudbaleri Alavesa savladali su Almeriju rezultatom 1:0 i to golom nekadašnjeg igrača Metalca Aleksandra Sedlara.

Sedlaru je ovo bio prvenac u španskoj ligi, a do kraja meča doživeo je i strašan peh. Pored meča Alavesa i Almerije na programu su danas još tri duela LaLige.

Meč u Vitoriji između Almerije i Alavesa rešio je srpski defanzivac Aleksandar Sedlar, golom koji je postigao u 79. minutu.

Tada je bio najsnalažljiviji u gužvi u kaznenom prostoru Almerije i iz drugog pokušaja zakucao loptu u mrežu, te postavio i konačan rezultat utakmice -1:0.

Ipak, ogroman peh ga je zadesio u nastavku meča nakon što je doživeo , najverovatnije, tešku povredu. On je u suzama iznet sa terena na nosilima, a ceo stadion je ustao da ga pozdravi aplauzom.

Inače, njegov tim je mogao i do ubedljivije pobede, ali Hađi krajem prvog poluvremena nije iskoristio jedanaesterac.

Almerija je posle ovog poraza ostala na samo tri osvojena boda na poslednjem mestu na tabeli, a Alaves sada ima 12 bodova na četrnaestoj poziciji na tabeli.