PAOK's Andrija Živković second right, celebrates with teammates after scoring the opening goal against Frankfurt during the Europa Conference League, group G soccer match between PAOK FC and Eintracht Frankfurt at the Toumba stadium in the northern city of Thessaloniki, Greece, Thursday, Oct. 8, 2023. (AP Photo/Giannis Papanikos)
Andrija Živković; Foto: Beta/AP Photo/Giannis Papanikos

Srbin pred titulom: Ono što Totenhem nije uradio Arsenalu, učinio je Olimpijakos PAOK-u

Reprezentativac Srbije Andrija Živković postigao je dva gola u pretposlednjem kolu grčke fudbalske lige. Njegov PAOK slavio je sa 4:1 protiv Panatinaikosa na domaćem terenu čime crno-beli tim ulazi u poslednje kolo lige kao prvi na tabeli.

Ne bi bilo veliko slavlje posle ove utakmice da Olimpijakos nije “sapleo” AEK u utakmici koja se u istom terminu igrala. Najveći rival PAOK-a je po svemu sudeći doneo titulu pred vrata “Tube” stadiona na kom igraju crno-beli.

Olimpijakos je slavio na “Karaiskakisu” sa 2:0 protiv AEK-a i uradio PAOK-u ono što Totenhem nije uspeo u utakmici protiv Sitija, a to je da ljutom rivalu Arsenalu kolo pre kraja šampionata gotovo izvesno obezbedi šampionski trofej.

Slaviće crno-beli večeras, a možda im se priključi i Andre Orta igrač Olimpijakosa koji je odigrao verovatno najbolju utakmicu u karijeri i postigao dva gola protiv AEK-a.

Sjajna forma Živkovića

Prvi gol na meču PAOK-a i Panatinaikosa viđen je u 37. minutu kada je Tajson pogodio za 1:0, upravo umesto njega je Andrija Živković ušao u igu u 66. minutu, te preuzeo kapitensku traku.

Posle šest minuta od ulaska, Živković je sa bele tačke povećao prednost na 2:0, a svi igrači znajući rezultat sa utakmice njihovog najvećeg rivala potrčali su u zagrljaj Srbinu.

Strepnja se osetila u 78. minutu kada je prednost smanjena na 2:1, međutim legenda PAOK-a Vijeirinja pogodio je gol u 89. minutu na asistenciju Živkovića kada su navijači mogli da počnu sa slavljem.

Andrija je u 92. minutu pogodio za svoj drugi gol na ovoj utakmici. Srbin je u poslednjem periodu u izuzetnoj formi što je još jednom pokazao i na ovoj utakmici, u prethodnom kolu u derbiju protiv Olimpijakosa postigao je gol uz jednu asistenciju.

Na ludo poslednje kolo grčke lige možete se kladiti OVDE.