LA Galaxy forward Dejan Joveljic, left, and Real Salt Lake defender Bryan Oviedo vie for the ball during the second half of an MLS soccer match Saturday, Oct. 14, 2023, in Carson, Calif. (AP Photo/Ryan Sun)
Joveljić u prodoru (Foto: Beta/AP Photo/Ryan Sun)

Srbin se raspucao u Americi: Novi gol i asistencija Piksijeve bivše “devetke” (VIDEO)

Dejan Joveljić je slovio jedno vreme, tokom povrede Aleksandra Mitrovića, kao nova “devetka” reprezentacije Srbije, ali ga u poslednje vreme nema na spisku Dragana Stojkovića Piksija.

Da bi se vratio među Orlove potrebni su mu golovi, a u poslednje vreme uspeo je da nađe prepoznatljivu formu u dresu Los Anđeles Galaksija.

Prošle nedelje je pogodio u porazu od Minesote od 5:2, a ovog vikenda zabeležio je gol i asistenciju u remiju sa Real Solt Lejkom (2:2).

Joveljić je u sedmom minutu postigao gol za 1:0, a zatim u 34. asistirao čuvenom Brazilcu Daglasu Kosti za duplu prednost Galaktičara.

Međutim, Hulio Santos je u nadoknadi prvog poluvremena smanjio na 2:1, da bi gosti do boda stigli u 76. minutu pogotkom Lune.

Los Anđeles Galaksi je pretposlednji na tabeli Zapadne konferencije sa 36 bodova, dok je Real Solt Lejk na petom mestu, plasirao se u plej-of i trenutno ima 47 bodova.