Austria's Marko Arnautovic, centre, challenges for the ball with Serbia's Nemanja Gudelj during an international friendly soccer match between Austria and Serbia at the Ernst Happel Stadion in Vienna, Austria, Tuesday, June 4, 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)
Marko Arnautović (Foto: Beta/AP Photo/Matthias Schrader)

Srbin tukao Orlove celo poluvreme: Selektor objasnio zašto ga je neplanirano zamenio

Još jednom je Marko Arnautović izašao kao pobednik iz duela sa Srbijom, a bilo je primetno tokom utakmice da je bio izuzetno motivisan sa kapitenskom trakom Austrije na ruci protiv države u kojoj mu je rođen otac. Možda i previše motivisan…

Nakon što se prekrstio tokom intoniranja srpske himne, Arnautović je žestoko nasrtao na Orlove i tukao ih gotovo celo prvo poluvreme.

Prvo je u sedmom minutu ušao žestoko u Uroša Spajića, za šta je dobio žuti karton, a na opasku Sergeja da je namerno udario protivnika, napadač Intera se kleo da nije.

Potom je u finišu prvog dela nasrnuo i na Veljkovića, ali mu je portuglaski sudija Nobre oprostio i nije pokazao drugi žuti karton, a mogao je mirne duše jer je napadač Intera preterao.

Arnautović je na meču sa Srbijom sa 35 godina i 46 dana postao drugi najstariji kapiten u istoriji Austrije, posle legendarnog Tonija Polstera, ali je na poluvremenu ostao u svlačionici.

Zbog čega – objasnio je posle meča austrijski selektor Ralf Rangnik.

– Morao je da prođe kroz nekoliko frustrirajućih situacija. Možda utakmica nije protekla onako kako je zamišljao, ali je pomogao da vodimo 2:0. Bilo je zamišljeno da igra sat vremena, ali mi je na poluvremenu u svlačionici rekao da mu je sudija nagovestio da bi mogao da mu pokaže drugi žuti karton, pa sam se odlučio za izmenu – rekao je Rangnik.

Arnautović gotovo izvesno neće biti starter na poslednjoj probi Austrijanaca uoču Evropskog prvenstva koja se igra protiv Švajcarske u subotu od 18 časova.