Andrej Ilić je u istoj sezoni osvojio titulu i ispao iz lige, Printscreen: Youtube/TV 2 Sport

Srbin u istoj sezoni osvojio titulu i ispao iz lige

Valerenga, jedan od kultnih norveških klubova, posle 22 godine igraće u drugoj ligi. U revanšu plej-ofa za opstanak ispali su od Kristijansunda i to tako što su na domaćem terenu prokockali prednost iz prvog meča.

Činilo se da će ekipa iz Osla lako obezbediti opstanak nakon što su u prvom susretu kao gosti trijumfovali 2:0.

Trebalo je samo da odrade revanš na svom terenu i da ne dozvole iznenađenje. A njima se desilo sve suprotno od toga. Imali su sve u svojim rukama i činilo se da idu ka mirnoj luci, a onda čudesnih nekoliko minuta gostujuće ekipe.

Najpre u 76. minutu Rakneberg daje nadu u čudo na koju se nastavlja Broholmov pogodak za potpuno nadoknađenih 0:2. Pristupilo se produžecima gde nije bilo golova, pa su morali da odlučuju penali.

U penal seriji, gosti su bili uspešniji. Pogodili su svih 5 šuteva, dok je na drugoj strani u poslednjoj seriji Borgčevnik promašio.

Uzaludni golovi Srbina

Valerengi nije pomogao ni naš Andrej Ilić, koji je doživeo i to da u istoj sezoni osvoji titulu i ispadne u drugu ligu.

Golgeter iz Srbije, o kome smo pisali pre mesec dana, je sezonu počeo kao član Rige u martu. Do avgusta je bio član tog kluba, koji je nedavno osvojio titulu prvaka Letonije. Ilić je u tome dao doprinos sa 14 golova na 26 utakmica. Zbog toga je i on dobio šampionsku medalju.

Valerenga ga je u avgustu otkupila za 1.100.000 evra sa ciljem da pomogne u borbi za opstanak i donese golove ekipe. I on je to i uradio. Uprkos tome što je igrao samo četiri meseca otprilike i ukupno upisao tek 15 nastupa, završio je sezonu kao prvi strelac tima.

Postigao je 11 golova za Valerengu, ali to nije bilo dovoljno. On je između ostalog i bio strelac večeras u penal seriji.

Za kraj još jedan kuriozitet, prestonica Norveške, sledeće sezone će imati samo jedan klub u najjačoj ligi. To će biti KFUM.