Real Madrid's Jude Bellingham celebrates after scoring his side's first goal during the Champions League group C soccer match between Real Madrid and FC Union Berlin at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Wednesday, Sept. 20, 2023. (AP Photo/Manu Fernandez)
Belingem, čovek odluke (Foto: Beta/AP Photo/Manu Fernandez)

Srećni Englez srušio snove debitantu, Turci preživeli “danski dinamit” (VIDEO)

Real Madrid je tradicionalno traljavo započeo novu sezonu u Ligi šampiona, minimalnom pobedom protiv nemačkog Uniona iz Berlina (1:0) za koju se pobrinuo Džud Belingem, dok je Kopenhagen kao gost ispustio trijumf u finišu protiv Galatasaraja (2:2) na otvaranju drugog dana u Ligi šampiona.

Maleni klub iz Berlina i debitant u eliti, dugo će pamtiti ovaj datum, pošto je više od 90 minuta uspevao da odoli na gostovanju najuspešnijem klubu u ovom takmičenju. Ali, nije imao sreće, primili su gol četvrtom minutu nadoknade i to posle odbitka.

Za Real kao da je postalo “normalno” da se muči na startu elitnog takmičenja – pre dve godine ga je tukao moldavski Šerif usred Madrida – tako da ne bi bilo brige za tim Karla Anćelotija i da nije slavio ovog puta, upalio bi svakako mašinu kada bude potrebno.

Dominirali su domaći, gotovo 30 puta šutirali ka golu koji je odlično čuvao Fredrik Renou, ali nisu uspeli da nađu put do mreže sve do tog 94. minuta. Kao Omri Glazer sinoć na Etihadu, i Danac je briljirao danas i dovodio do ludila napadače i navijače Madriđana.

Hoselu, Rodrigo i Belingem su najčešće pretili, udarac je oprobao i iskusni Modrić, ali nije bilo pogotka sve do finiša kada se posle kornera i šuta sa oko 17 metara lopta odbila do srećnog Belingema koji ju je smestio u praznu mrežu.

Gosti su pretili retko, branili se koliko su mogli, a najbolju priliku je imao levi bek Robin Gosens u 49. minutu kada je lopta posle šuta otišla pored stative.

Galata se provukla u finišu

U drugom meču uvodnog programa Galatasaraj i Kopenhagen su podelili bodove u Istanbulu – 2:2 (0:2). Gosti iz Danske su posle sata igre imali dva pogotka prednosti, ali su domaći u finišu uspeli da naprave preokret sa igračem više i “iščupaju” bod.

Eljonusi u 35. i Gonsalves u 58. utišavali su glasnu domaću publiku posle pola sata u kojima se Galatasaraj (čitaj Ikardi) ispromašivao. Međutim, gosti su u 73. minutu ostali sa desetoricom posle isključenja Jelerta (zbog dva žuta kartona), što je Galati omogućilo preokret.

Za samo dva minuta mrežu koju je sjajno čuvao Poljak Kamil Grabara pogodili su rezervisti Boj u 86. i Tete u 88. pa je Galatasartaj ipak nkako izbegao poraz i blamažu na startu grupne faze.