Marko Dmitrović; Foto: MN Press

Srpska kolonija odolela u Madridu: Valjekanu ne pomaže ni Hames Rodriges

Vredan bod za srpsku koloniju u La Ligi. Fudbaleri Leganjesa sa trojicom Srba u svom taboru (Marko Dmitrović, Matija Nastasić i Darko Brašanac) remizirali su u Madridu rezultatom 1:1, u meču osmog kola španske Primere.

Počeo je domaćin veoma dobro, jer je već u osmom minutu golom Serhija Kamelja došao do prednosti. Ipak, to je neutralisao Huan Krus u 55. minutu kada je doneo izjednačenje Leganjesu.

“Pčelice” nisu prograle ni sa Hamesom Rodrigesom, koji je stigao na stogodišnjicu kluba kao veliko pojačanje. Igrači Leganjesa su ga odlično sačuvali i odbranili bod.

Ceo meč su za goste odigrali Marko Dmitrović na golu i Matija Nastasić u srcu odbrane, dok je u vezni red od 64. minuta “uskočio” Darko Brašanac.

Rajo Valjekano je osmi sa 10 poena, a Leganjes je na 16. mestu sa sedam bodova. U narednom kolu, Rajo Valjekano će gostovati Valjadolidu, dok će Leganjes dočekati Valensiju.