Real Madrid
Real Madrid; Foto: Beta (AP Photo/Alberto Saiz)

Srpska Majorka opstala u ligi: Real vodio 4:1, a onda je Norvežanin spektakularno “ubio” šampiona

U Španiji je dosta toga bilo jasno pre pretposlednjeg kola, a sada se zna sve. Real je šampion odavno, Barsa je definitivno druga, a danas je Đirona obezbedila treću poziciju ispred Atletiko Madrida. Takođe, Bilbao će završiti kao peti, Sosijedad kao šesti, a u Evropu će i Betis.

Pitanje koje je bilo nedefinisano do ovog kola je – Koja ekipa će sa Granadom i Almeriom u drugu ligu?

To 18. mesto pokušale su da izbegnu ekipe Kadiza i Majorke, a ipak je to uspeo tim za koji igraju tri internacionalca iz Srbije.

Nemanja Radonjić, Predrag Rajković i Matija Nastasić su sa timom Majorke uspeli da obezbede učešće u prvoj ligi Španije i naredne sezone, a taj uspeh su ostvarili današnjim remijem sa Almeriom kod kuće – 2:2. Tako je i definitivno ko ispada, to su Kadiz, Granada i Almerija.

Viljareal i Real su odigrali definitivno najzanimljiviji meč

Gosti su posle pola sata stigli do 0:2, golove su postigli Guler i Hoselu, da bi u 39. minutu Serlot smanjio na 1:2. Do kraja poluvremena Lukas Vaskez pogađa za 1:3, a Arda Guler svojim drugim golom donosi ogromnu prednost Realu.

Ipak, Serlot je bio fantastičan danas, postigao je još tri gola do kraja utakmice i izjednačio je na 4:4, a sva tri gola su bila na asistenciju Morena. Prvi u 48, potom u 52. i na kraju u 56. minutu.

Barselona je savladala Rajo sa 1:0, prvi gol postignut je na samom startu utakmice i postigao ga je Robert Levandovski. Dug period igre bez gola, a onda Pedri postiže dva u 72. i 75. minutu utakmice.

Iznenađujuć je poraz Atletiko Madrida od Osasune, bilo je 1:4. Garsija je doveo goste u prednost, Oroz je povisio na 0:2, da bi Morata smanjio na 1:2 u 55. minutu utakmice. Ipak, Garsija je pogodio u 64. minutu za 1:3, a Toro je bio taj koji je dokrajčio Atletiko u 88. minutu.

Betis je na svom terenu dočekao Real Sosijedad, a gosti su stigli do veoma bitne pobede, bilo je 0:2. Mendez u 5. minutu i potom Merino u 42. su bili strelci. Perez je postigao gol za domaćina, ali je poništen nakon intervencije VAR tehnologije.

Rezultati:

• Bilbao – Sevilja 2:0 (Garsija 17′, Muniain 19′)
  • Atletiko – Osasuna 1:4
  • Barselona – Rajo 3:0
  • Betis – Sosijedad 1:2
  • Kadiz – Las Palmas 0:0
  • Granada – Selta 1:2 (Mendez 87′ – Larsen 61′, Bamba 63′)
  • Majorka – Almerija 2:2 (Larin 29′, Darder 83′ – Aribas 41′, Langa 66′)
  • Valensija – Đirona 1:3 (Pepelu 84′ – Savio 32′, Dovbik 58′, Gasiorovski ag. 67′)
  • Viljareal – Real 4:4

Dakle, ispadaju Kadiz, Granada i Almerija, u Ligu šampiona idu Real, Barsa, Đirona i Atletiko, Bilbao i Sosijedad će u Ligu Evrope, Betis u LK.