Gudelj i Radonjić; Foto: MN Press

Srpski derbi pripao Gudelju: Rajković i Radonjić “izgoreli” u paklu Andaluzije

Čak petorica srpskih fudbalera bila su ove večeri deo sjajnog meča na stadionu “Ramon Sančez Pishuan” u Sevilji, ali su učešće uzela samo trojica. I to onih koji će, gotovo izvesno, biti deo fudbalske reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. U svojevrsnom srpskom derbiju španske La Lige, Sevilja je u Andaluziji savladala Majorku rezultatom 2:1 (0:0).

Na jednoj strani, onoj pobedničnoj, bio je Nemanja Gudelj kao starter sve do 81. minuta, dok je na klupi ostao Marko Dmitrović. Na drugoj, poraženoj, bili su Predrag Rajković i Nemanja Radonjić, s tim da je krilni napadač napustio teren posle tačno sat vremena igre. Matija Nastasić ostao je na klupi gostujućeg tima.

Baš to isteka sat vremena i tog izlaska Radonjića sa terena nije bilo golova, da bi u 61. minutu vođstvo Sevilji doneo Marokanac Jusef En Nesiri. Isti igrač bio je asistent za Isaka Romera u 75. minutu i velikih 2:0 domaćeg tima.

Majorka je, praktično, tada položila oružje, iako je u samom finišu došla do utešnog pogotka. U petom minutu nadoknade je Abdon Prats efektno glavom zatresao mrežu, ali… Prekasno. Već u narednom minutu je sudija odsvirao kraj i bodovi su ostali na “Pishuanu”.

Sevilja ih sada ima 37 na 12. mestu na tabeli. Majorka zauzima 16. poziciju sa 31 bodom, šest više od Kadiza koji se nalazi u zoni ispadanja. Stoga, borba za opstanak će potrajati i u preostalih šest rundi.