Almeria's Marko Milovanovic, right, jumps for the ball with Real Madrid's Aurelien Tchouameni during a Spanish La Liga soccer match between Real Madrid and Almeria at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Sunday, Jan. 21, 2024. (AP Photo/Bernat Armangue )
Marko Milovanović (Almerija) u skok duelu sa Orelijenom Čuamenijem (Real Madrid), Foto: Beta/AP Photo/Bernat Armangue

Srpski “Ivan Drago” doveo Almeriju nadomak čuda na Bernabeu: Real preokrenuo sa 0:2 na 3:2, gosti pokradeni

Tragedija Almerije na “Santijago Bernabeu” i spas u poslednji čas Real Madrida od velikog kiksa. “Kraljevski klub” je pobedio poslednjeplasirani tim Primere 3:2 nakon što je gubio 2:0, a pobednički gol je postigao u 9. minutu sudijske nadoknade.

Odličan meč Marka Milovanovića

Pamtiće ovo subotnje popodne i bivši igrač Partizana Marko Milovanović (nadimak mu je srpski Ivan Drago, lik iz filma Roki 3). Mladi napadač dobio je priliku da od početka zaigra protiv slavnog Reala i doprineo je velikom uspehu. Štaviše, 20-godišnji fudbaler je učestvovao u akcijama kod oba gola gostiju.

Od samog starta je krenulo loše po favorita u čijoj mreži je lopta završila već u 38. sekundi utakmice. Pod pritiskom Milovanovića su njegovi saigrači oduzeli loptu na sredini terena, usledila je munjevita kontra i dobra kretnja, koju je krunisao pogotkom Ramazani, a da nije prošao ni ceo minut igre.

Nisu se ni opasuljili izabranici Karla Anćelotija a na semaforu je već pisalo 0:2. Ponovo je učestvovao u akciji Milovanović, posle čijeg slabijeg prijema je loše izbacio loptu Načo Fernandez. Pala je tačno na nogu zaletelom Edgaru koji je iz prve raspalio i postigao prelep pogodak.

Belingem pokrenuo Real

Sa tim rezultatom se otišlo na petnaestominutni odmor, a domaćini su shvatili da je vrag odneo šalu i da moraju hitno nešto da urade. Ko drugi, nego najbolji igrač tima, Džud Belingem, je uradio baš ono što bi trebalo.

U 56. minutu je sa “bele tačke”, nakon što je prethodno jednog igrača Almerije udarila lopta u ruku u svom šesnaestercu, smanjio zaostatak.

Sreća okrenula leđa Almeriji

Ipak, gosti se nisu povlačili, pa su tako i treći put zatresli mrežu i to samo 6 minuta nakon gola Belingema. Ali sreća nije bila na njihovoj strani. Aribas je zatresao mrežu, međutim, sudija je posle gledanja VAR snimka zaključio da je na početku akcije Ramazani napravio faul. Udario je po licu jednog igrača Reala i pogodak je poništen.

Nedugo potom dogodilo se izjednačenje. Lopta je posle centaršuta pogodila Vinisijusa Žuniora i odbila se u gol Almerije. Potpuno slučajan pogodak, ali koji na osnovu snimka i ne bi trebalo da bude priznat. Kako se može videti Vinisijusa je lopta pogodila u ruku, ispod ramena, i trebalo je da bude dosuđen enac.

Bio je to znak da “los blankosi” krenu na sve ili ništa. Belingemu je poništen novi gol zbog ofsajda. Potom je Englez umalo postigao gol godine kada je uhvatio odlične “makazice” ali je lopta otišla pored gola.

I na kraju u 9. minutu nadoknade centaršut sa desne strane, Belingem glavom gađa suprotnu stativu, gde na loptu naleće Dani Karvahal i ubacuje je u mrežu za veliko slavlje i preokret.