Birmančević; Foto: MN Press

Šta čeka Piksi? Srbin “teroriše” golmane u Češkoj

Veljko Birmančević briljira u Českoj! Još jednom je dokazao bivši fudbaler Partizana i Čukaričkog da je u strašnoj formi.

Srbin je postigao dva gola u pobedi Sparte iz Praga od 3:1 na neugodnom gostovanju Bohemijansu u 28. kolu u šampionatu Češke.

Poluvreme je završeno rezultatom 1:1, a onda je na sceni stupio momak rođen u Šapcu. Pogodio je najpre u 48. minutu, a zatim je u 74. overio trijumf gostiju.

To je bio njegov 12. gol u prvenstvu Češke na 24. utakmici, a uz to je upisao i devet asistencija.

Birmančević se upisao u strelce pet puta na poslednje četiri utakmice čime je još jednom dokazao da igra najbolji fudbal u karijeri, pa se postavlja pitanje – Da li će to da bude dovoljno da ga primeti Dragan Stojković Piksi?