Roni Deila, trener Klub Briža, Printscreen: Youtube/Club Brugge

Šta je “Deila tajm”?! Navijači belgijskog velikana dobro znaju, proklinju i psuju kad to čuju

Nekada je u Engleskoj postojao izraz “Fergi tajm“, ove sezone u nekoliko navrata smo čuli za “Klop tajm“, i to su skovani termini od strane novinara kojima su opisivali kako su svojevremeno Mančester junajted, a sada Liverpul često u nadoknadi vremena postizali golove i dolazili do pobeda?!

Međutim, da li ste čuli za “Deila tajm” u Belgiji?! Ako ne pratite aktivno Župile ligu, teško da jeste. Između ostalog i zato što je ovaj termin tek sada nastao.

Ipak, “Deila tajm” nije isto što i “Fergi tajm”, već sasvim kontra – termin belgijskih novinara se odnosi na golove u nadoknadi vremena koje je primio Klub Briž. Termin Deila se odnosi na trenera Briža, Ronija Deilu.

Zašto “Deila tajm”?

Velikan belgijskog fudbala i do prošle godine trostruki uzastopni šampion, i drugu godinu zaredom neće osvojiti titulu. Trenutno je u zaostatku od čak 20 bodova za prvoplasiranim Union Sen Žiloom. Čak i kada se zaostatak bude prepolovio u plej-ofu, teško da će 10 bodova minusa nadoknaditi.

A razlog za toliku bodovnu razliku jesu, između ostalog, rezultati koje su ostvarili u poslednjih mesec dana. I naravno, njihovim lošim rezultatima su kumovali golovi primljeni posle isteka 90. minuta, tzv. nadoknadi vremena.

Igračima Briža kao da se odseku noge, kad vide četvrtog sudiju da podiže tablu sa brojem minuta koliko će se još igrati. U poslednjih 30 dana čak na 5 od ukupno 7 utakmica su primali gol u nadoknadi vremena.

Ostali bez finala Kupa i 8 bodova

Sve je počelo od duela protiv Kortrajka 30. januara kada su 2 puta vodili (1:0 i 3:2) i ostali bez tri boda. U 86. minutu su poveli 3:2, a onda im je Sek dao gol za 3:3 u 97. minutu.

U sledećem meču protiv aktuelnog šampiona, Antverpena, doživeli su poraz 2:1 tako što je Ondrejka postigao gol za pobedu u 99. minutu.

Protiv Uniona Sen Žiloe u prvom meču polufinala Kupa su pobedili 2:1, ali. Primili sugol u 92. minutu, što im se kasnije obilo o glavu, U revanšu je Union pobedio 2:0 i zahvaljujući tom golu u nadoknadi prošao u finale.

Najveći belgijski derbi prošlog vikenda, protiv Anderlehta, su takođe izgubili 2:1 i to tako što im je Angulo dao gol u 91. minutu.

I za kraj imamo revanš polufinala Kupa, koji smo već pominjali, u sredu uveče. Union je vodio 1:0, a onda je Ros Sajks u 92. minutu postigao gol za 2:0 i odveo Union u finale.