Dekoncentrisan: Borović (desno) (Foto: MN press)

Šta je s pomoćnim sudijom? Čovek se uspavao, nije video nijedan gol, VAR ga 2 puta ispravio (VIDEO)

Jedan od čudnijih mečeva u Superligi odigrali su u ovom 29. kolu IMT i Napredak, a posle konačnih 1:1 i remija mogu da budu zadovoljni i jedni i drugi.

Igrači i treneri da, ali prvi pomoćni sudija Nikola Borović definitivno ne, pošto čovek kao da je zalutao na ovaj meč, ili da se uspavao, pa nije video nijedan od dva gola na utakmici.

VAR je morao da radi posao umesto njega, i sreća da imamo i to, kada već nemamo gol-lajn tehnologiju jer onda ne bismo videli ništa vredno pomena na ovoj utakmici. Elem, gosti su vodili od 35. minuta na Krovu tržnog centra u Beogradu pogotkom Nebojše Bastajića.

Ovaj gol Kruševljanima je dodelio VAR sudija Momčilo Marković, koji je pregledavanjem snimka ustanovio da je lopta celim obimom prešla gol-liniju kada ju je golman domaćih Nemanja Gordić izbio nogom u polje.

Nekoliko minuta je trajala neizvenstost, a onda je glavni sudija Nenad Minaković uvažio savet kolege iz Stare Pazove, pa su gosti poveli u finišu prvog dela.

IMT je bio bolji u nastavku, a do izjednačenja je stigao u 60. minutu i on zahvaljujući VAR-u pošto već spomenuti Borović na istoj strani nije video kada je lopta od prečke prešla gol-liniju posle šuta Miloša Lukovića.

I tom prilikom trajala je neizvesnost, Minaković je čekao nekoliko minuta proveru u Staroj Pazovi, a onda dodelio pogodak i domaćinu. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, a gosti su ovim remijem obezbedili osmo mesto i plasman u plej-of Superlige.