Zvezda slavlje; Foto: MN Press

Šta kažu pravila? Zvezda dobija utakmicu službenim rezultatom 3:0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Kragujevcu ekipu Radničkog rezultatom 4:3 (3:2) u meču 11. kola Superlige Srbije. Po dva gola za crveno-bele postigli su Piter Olajinka u 29. i 33. i Mirko Ivanić u 44. i 67. minutu. Pogotke za domaći tim postigli su Matija Gluščević u 21, Džefri Činedu u 38. i Luka Zorić u 94. minutu.

Međutim, duel u Kragujevcu bi mogao da bude službeno registrovan 3:0 u korist Crvene zvezde zbog administrativne greške Kragujevčana. Na početku drugog poluvremena u igru je ušao Milan Vidović, koji nije bio u zvaničnom zapisniku pre početka utakmice. On je ušao u igru umesto Andrije Radovanovića.

Vidović je proveo na terenu 23 sekunde, a posle intervencije sa klupe Crvene zvezde utvrđeno je da se radi o propustu domaćeg tima. Posle nekoliko minuta konfuzije na terenu u igru je ušao Vladimir Tomović.

Pravilo je jasno – 3:0 u korist Zvezde

Član 61. stav sedam Takmičarskog pravilnika navodi da će utakmica biti registrovana službenim rezultatom (par-forfe) ako jedan klub, u ovom slučaju Radnički nastupi sa igračem, koji nije bio upisan u zapisnik pre početka utakmice. To znači da će duel, sasvim izvesno, biti registrovan rezultatom 3:0 u korist Crvene zvezde.

U praksi to neće mnogo promeniti. Osim što će gol-razlika branioca titule biti “pojačana” za jedan pogodak. Takođe će se i obrisati po dva gola Olajinki i Ivaniću. Isto tako, ostaće upamćena jedna od bizarnijih situacija na srpskim fudbalskim terenima.

Crvena zvezda se, pred reprezentativnu pauzu, nalazi na drugom mestu na tabeli sa 21 bodom, dok je Radnički pretposlednji sa šest. Beograđani će u narednom kolu na svom terenu dočekati Javor, dok će Kragujevčani gostovati Napretku u Kruševcu.