Navijači i igrači Crvene zvezde posle utakmice sa Manćester sitijem
Navijači i igrači Crvene zvezde (Foto: Beta/AP/Dave Thompson)

Šta se to dešavalo pre meča u Mančesteru? Navijači Zvezde psovali Sitijeve pristalice

Minut ćutanja pre okršaja Mančester Sitija i Crvene zvezde prekinuli su navijači, zviždanjem, pa je sudija bio primoran da ga privede kraju.

Uoči okršaja, dva tima su izašla na centar terena na minut ćutanja nakon tragičnog zemljotresa u Maroku, kao i nedavnih poplava u Libiji.

Dok je ogromna većina na stadionu savršeno ispoštovala tišinu, poremetili su je povici gostujućih navijača, pišu engleski mediji.

Navijači Sitija su glasnim zvižducima odgovorili navijačima Crvene zvezde. Tada su usledile pogrdne psovke srpske publike na račun domaćina.

Sudija je potom bio primoran da prekine minut ćutanja. Interesantno, to nije bila jedina stvar koju su naposletku izviždali navijači iz Mančestera.

Rat navijača Sitija i UEFA

Uprkos tome što su prošle sezone osvojili ovo takmičenje prvi put u istoriji, navijači Sitija su i dalje nastavili da zvižde himni Lige šampiona. To je postala tradicija evropskih večeri, a navijači protestuju protiv UEFA.

Šef Pep Gvardiola je ranije pozvao navijače da ne zvižde himni uoči okršaja s Interom u prošlosezonskom finalu Lige šampiona:

– To je dan za slavlje. Ono što se desilo u prošlosti je prošlost i to je neverovatno takmičenje. Ovde smo da podržimo ono što UEFA radi i nećemo više da zviždimo. Zato podržite tim, podržite igru i pokušajte da se zabavite.

Siti je izašao kao pobednik posle te utakmice sa 1-0 zahvaljujući Rodrijevom pogotku iz drugog poluvremena.

Kosovo je Srbija

Zvezdini navijači su, inače, tokom utakmice, pevali i pesme za južnu srpsku pokrajinu Kosovo i Metohiju.