luka gavran

Šta učini, crni Gavrane?! Nestvaran kiks bivšeg golmana Dinama u sedmom minutu nadoknade (VIDEO)

Igran je sedmi minut nadoknade MLS utakmice između ekipa Atlante Junajted i Toronta, a rezultat je bio 1:1.

Tijago Almada je u nadoknadi vremena prvog poluvremena doveo domaćine u vođstvo, a već u 46. minutu gosti su izjednačili golom bivšeg fudbalera Juventusa Federika Bernardeskija. Činilo se da je utakmica, koju je sudija prvobitno produžila šest minuta, završena i svi će osvojiti poen.

Ali onda se desila neverovatna greška golmana Toronta Luke Gavrana (25). Ovaj Kanađanin hrvatskog porekla Imao je loptu bezbedno u rukama posle neuspelog napada Atlante.

Gledao je unapred u svoje saigrače prema kojima će da šutira loptu i to bi najverovatnije bio kraj utakmice. Ležerno je ispustio loptu ispred sebe iz ruku, ali nije primetio da mu se sve vreme iza leđa prišunjao senegalski napadač Džamal ​​Tijare.

Situacija je iznenadila čak i reditelja prenosa, a Tijare je ukrao loptu i postigao lak gol. Meč je završen rezultatom 2:1.

Gavran je rođen u kanadskom Hamiltonu. Fudbal je prvo počeo da trenira u klubu imena Hamilton Kroacija SC koji je 1957. godine osnovala zajednica Hrvata u gradu koji danas broji 570 hiljada stanovnika. Kratko je bio i u omladinskom pogonu Dinama, a u MLS-u je počeo da brani prošle sezone.

Joveljić opet pogodio

Srpski napadač Dejan Joveljić ponovo je bio strelac za Los Anđeles Galaksi.

Tim iz LA salvadao je na gostovanju ekipu San Hozea rezultatom 3:0, a srpski as je u 72. minutu pogodio glavom za 2:0.

Bio je to 12 gol bivšeg napadača Zvezde u dosadašnjem delu MLS.

Pored Joveljića, strelci za Galaksi na ovom meču bili su Pejntsil i Kuevas.

Bio je to četvrti vezani trijumf Galaksija, koji trenutno zauzima drugo mesto u Zapadnoj konferenciji.