Dejan Stanković je isključen zbog nasrtanja na sudiju u finišu moskovskog derbija, Printscreen: X/@MatchTV

Stanković za 10 sekundi dobio 2 žuta zbog divljanja: Evrogol iz slobodnjaka u 90. rešio moskovski derbi

Ludi derbi Moskve odigran je u okviru 5. kola grupne faze ruskog Kupa, gde je Spartak uspeo da preokretom u finišu dođe do pobede nad Dinamom 3:2 uz isključenje Dejana Stankovića.

“Policajci” su poveli već u 2. minutu preko Dase, ali je najskuplji igrač u istoriji crveni-belih, Barko, u 10. poravnao iz penala.

Marokanac Maub je u 20. ponovo vratio prednost na stranu domaćina i taj rezultat je bio na snazi sve do 83. minuta.

Tada je Martins Pereira uspeo da se snađe u petercu domaćina i ubaci loptu u mrežu.

Nije prošlo ni tri minuta od tog momenta, a Dejan Stanković je za nekoliko sekundi dobio 2 žuta kartona. Besneo je zbog jedne sudijske odluke pored aut linije i pokazana mu je javna opomena, ali ga ni to nije smirilo pa mu je arbitar odmah pokazao i crveni karton.

Zato je propustio spektakl u finišu kada je Vilijan Žoze postigao svoj prvenac u dresu Spartaka i to na spektakularan način iz slobodnog udarca.

Srđan Babić je odigrao ceo meč za pobednički tim, dok u ekipi Dinama nije bilo mladog Majstorovića.